Jesteś tutaj:

Żywicielka

1343
Autor publikacji: Ellis Deborah
Ikona Wyjątkowe wydanie trylogii Deborah Ellis, zawierające wszystkie tomy („Żywicielka”, „Podróż Parvany”, „Shauzia”).

Jeszcze niedawno Parvana była zwyczajną dziewczynką, która co rano zakładała szkolny mundurek, martwiła się klasówką z matematyki, a po lekcjach spędzała czas z przyjaciółkami, przemierzając ulice tętniącego życiem Kabulu.
Ale teraz stolica Afganistanu została opanowana przez talibów. Rodzina jedenastoletniej Parvany musi zamieszkać w jednym pokoju w zrujnowanym bombami budynku. 
Rodzina zostaje bez środków do życia. Matka i starsza siostra Parvany nie mogą wyjść z domu nawet po to, żeby kupić coś do jedzenia. Teraz to ona, przebrana za chłopca, musi wziąć na siebie utrzymanie rodziny. 
Czy dziewczynka, która wciąż tęskni za szkołą i zabawą z koleżankami, znajdzie w sobie dość odwagi, aby udźwignąć obowiązki ponad siły dziecka? Jak potoczą się losy Parvany, jej rodziny i przyjaciół znalezionych w kraju ogarniętym życiową zawieruchą? 
Boleśnie aktualna książka polecana przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Malalę Yousafzai. „Żywicielka” to opowieść o lojalności, harcie ducha, przyjaźni i sile życia w niezwykłych warunkach. Książka została objęta patronatem Amnesty International.

„Historia Parvany to opowieść o ogromnej odwadze. Uświadamia nam, że nawet w najstraszliwszych warunkach człowiek jest w stanie walczyć o swoje podstawowe prawa, takie jak wolność i dostęp do edukacji”.

Opis i skan okładki pochodzi od wydawcy.