Jesteś tutaj:

Staś i laboratorium emocji : o co chodzi z tą złością?

860
Autor publikacji: Buśko Oksana
Ikona Rozwój emocjonalny dziecka jest podstawą, na której powinien skupić się każdy rodzic. Niestety, często nam samym jest trudno uporać się z tkwiącymi w nas uczuciami. Książka "Staś i laboratorium emocji. O co chodzi z tą złością?" powstała, aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku z tą trudną, ale jakże potrzebną emocją. Dlaczego jest ona tak ważna i jak przeżyć ją tak, aby była dla nas korzystna?

Wszystko to zostało wyjaśnione za sprawą historii Stasia, który ma do dyspozycji tysiące substancji. Dzięki nim może się przekonać, co powoduje złość i jakie reakcje ona wywołuje. Co odkryje młody naukowiec? Dlaczego ciągle się złości? Jak można przewidzieć, że złość nastąpi, i jak sobie z nią poradzić?

Książka ta pomoże dziecku zrozumieć, dlaczego tak naprawdę istnieje złość i co komunikuje nią organizm. Gdy już się dowie, co wywołuje to uczucie, pozna również, jak sobie z nim radzić, nie dewaluując jego wartości. Wszystko to jest podstawą, aby dziecko mogło się emocjonalnie rozwijać i poznawać lepiej swoje pragnienia oraz emocje. Umiejętność ich regulowania jest kluczem do zdrowej przyszłości, w której będzie mogło postępować w zgodzie z samym sobą.

O autorce

Autorką tej książki jest Oksana Buśko, która swoim doświadczeniem dzieli się z młodymi czytelnikami. Jej prosty przekaz, który jednocześnie łączy wiele ważnych aspektów złości i rozmów o emocji, zdobył sobie już wielkie zainteresowanie zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Opis i skan okładki pochodzi od wydawcy.