Jesteś tutaj:

Pieśń Wiosny - wystawa malarska Aleksandry Stenckiej

4736
Czas trwania: od: 02.04.2017 r., godz. 18.00 do: 30.04.2017 r., godz. 18.00

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.plAleksandra Stencka - Biała Woda (Whitewater)

Maluję od dzieciństwa, na co dzień zajmuję się również m.in. fotografią, śpiewem, tworzeniem muzyki.
Świat baśniowy który przedstawiam w formie obrazów i piosenek jest opowieścią, krainą w którą można podróżować indywidualnie. Każdy może to zrobić; ja akurat przedstawiam to co czuję i widzę w wyobraźni, staram się to robić poprzez serce . Inspiracją do tego co tworzę jest dla mnie Natura.
Występując na żywo śpiewam głównie autorskie utwory w różnych językach, również intuicyjnie, improwizując. Towarzyszy mi akompaniament przestrzennej , elektronicznej muzyki.
Jest to jakby podróż mocy, opowieść o pięknie głębokim, żywym i prawdziwym dla mnie i dla tego który podobnie odczuwa.
Dla takiej osoby może to być drogowskazem, przypomnieniem, lub po prostu przyjemnym relaksem.
Dlatego bardzo chętnie występuję, w całej Polsce i za granicą, szczególnie kierując swoją twórczość do osób czujących, i gotowych na podróż do wewnętrznego świata.
Ponieważ zajmuję się malarstwem oraz muzyką często łączę te dwie dziedziny przy okazji wernisażu.

WYSTAWA ‘Pieśń Wiosny’

Prace które mam przyjemność zaprezentować są odniesieniem do tego co dzieje się w Naturze. Zimy, Wiosny , Przemiany. Sen, i przebudzenie, pokazane poprzez baśniowe obrazy.
Wiosenna pieśń przejawia się w materii, dosłownie na naszych oczach. Słychać ją w śpiewie ptaków, w rozkwitających drzewach , kwiatach.
Ta potężna moc, odrodzenie i tworzenie życia bezwarunkowo dzieje się wokół nas, a co najpiękniejsze – w nas. Raduje się nią serce każdej żywej istoty.
Wystawa będzie obejmowała zarówno czarno- białe grafiki jak i barwne malarskie obrazy na płótnie wykonane techniką mieszaną (Tusz, farby akrylowe, pastele + dodatki). Obrazy te stworzyłam w ciągu ostatnich kilku lat, zaprezentuję również swoje najnowsze niepublikowane nigdzie prace.

Występ muzyczny na który zapraszam w związku z wernisażem odnosi się bezpośrednio do tematu wystawy. Przeniesie nas do świata przestrzennych dźwięków, wyobraźni, melodii .
Mam przyjemność wystąpić przy akompaniamencie Artura Telakowca który jest współkompozytorem/ autorem wielu z wykonywanych przeze mnie utworów .

Wystawa czynna 02.04 - 30.04 w godzinach pracy biblioteki oraz na godzinę przed wydarzeniem kulturalnym.


Relacja z uroczystego otwarcia wystawy