Jesteś tutaj:

Kobiety o kobietach

Data: 14.03.2024 r., godz. 09.57    293
Trzecia edycja wystawy kobiecej w Galerii Piwniczka

Wystawa „Kobiety o kobietach”


Na przestrzeni wieków sztuka kobiet nigdy nie była poważnie traktowana przez historyków. Zarówno poezja, muzyka czy malarstwo i rzeźba. Kobiety chcące zajmować się sztuką musiały pokonać wiele przeciwności a i tak nigdy nie były traktowane na równi z mężczyznami. Przez wieki artystki były pomijane, w książkach stanowiących kanon sztuki, opowiadających o malarstwie i rzeźbie nie istniały prawie żadne wzmianki. A tak samo jak i mężczyźni już od antyku zajmowały się sztuką, pomimo braku dostępu do edukacji i nadanej społecznie im zupełnie innej roli.


Także dokładamy swój mały kamyczek dla wyrównania sytuacji i po raz trzeci udostępniamy galerię tylko kobietom, artystkom, twórczyniom, aktywistkom, które przedstawiają u nas swoje prace kierując naszą uwagę na to z czym zmagają się kobiety.


To ważna wystawa, bo porusza wiele tematów związanych z kobiecością, ich rolą w społeczeństwie, ukazuje ich problemy i zmagania. Chcąc jak najbardziej zróżnicować wystawę i pokazać wiele odniesień do tematu szeroko rozumianej kobiecości do tegorocznej wystawy zaprosiliśmy 8 artystek zajmujących się różnymi dyscyplinami sztuk i działających w zupełnie innych środowiskach twórczych.  


Wystawę "Kobiety o kobietach", w której udział biorą: Beata Aleksandrowicz, Ania Kanclerz, Kamila Adamowicz - Śrótwa, Ola Munzar, Magdalena Karłowicz, Monika Szpener, Katarzyna Saniuk i Magdalena Wójcik można oglądać do 4 kwietnia, od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00 - 19.00.


Artystkom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Wszystkim obecnym na wernisażu nisko się kłaniamy.


Zapraszamy serdecznie do odwiedzin naszej Galerii.Autorem zdjęć jest Paweł KocikAutorem filmu jest Michał Walkiewicz