Detektywistyczna „Noc w Bibliotece”

Data: 05.06.2016 r., godz. 19.00    3347
Biblioteka radzymińska włączyła się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury.

4 czerwca w godz. 19.00 do 23.00 biblioteka zaprosiła do wspólnej zabawy dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Podczas spotkania uczestnikom towarzyszyli bohaterowie znanych książek detektywistycznych dla dzieci: Detektyw Pozytywka, Detektyw Kefirek, Lasse i Maja oraz Sherlock Holmes. Dzieci zakładały biura detektywistyczne, własnoręcznie projektowały loga. Następnie wcieliły się w prywatnych detektywów i rozwiązywali trudne zadania pochowane w zakamarkach naszej biblioteki. Dużo radości sprawiło im sporządzanie portretu pamięciowego. Po literackich łamigłówkach i wspólnym czytaniu uczestnicy zasiedli do „pizzowej uczty”. Na koniec spotkania wszyscy udaliśmy się do sali koncertowej, w której obejrzeliśmy film pt. „Magiczne drzewo”.