Jesteś tutaj:

Klub Miłośników Mangi

Data: 02.04.2024 r., godz. 10.54    199
Miesiąc pełen wrażeń i smutku w świecie mangi i anime.

KMMmarzec.JPEG (243 KB)Spotkanie Klubu Miłośników Mangi skupiło się na dyskusji na temat serii Haikyuu!! autorstwa Haruichiego Furudate. Rozpoczęliśmy od omówienia życiorysu twórcy. W trakcie swojej kariery stworzył kilka krótkich mang, jednak to właśnie Haikyuu!! przyniosło mu ogromną sławę, za co został uhonorowany Nagrodą Shogukukan Manga w kategorii shonen-manga. Ta prestiżowa nagroda jest uznawana za jedną z najważniejszych w Japonii w dziedzinie najlepszych mang.

Następnie zaczęliśmy omawiać treść mangi. Utwór opowiada o Hinacie i Kageyamie, którzy pierwszy raz spotykają się w przeciwnych drużynach na zawodach siatkarskich. Ich spotkanie kończy się olbrzymią niechęcią do siebie nawzajem, jednak musi się to zmienić, bo idą do tego samego liceum. Drużyna siatkarzy z każdym meczem jest coraz lepsza, a w jej składzie jest wiele świetnych zawodników, którzy chcą poprowadzić drużynę do zawodów ogólnokrajowych. Oczywiście nie jest to proste, ponieważ na przeszkodzie stoją inne kluby z ich prefektury.
Czy uda im się pojechać na zawody ogólnokrajowe? 
Przeczytajcie lub obejrzyjcie sami.

Opinie klubowiczów na temat omawianej mangi były podzielone. Połowa stwierdziła, że nie jest to ich ulubiony gatunek i wolą inne tematy. Druga połowa zaangażowała się w klimat mangi i zainteresowała się również serialem anime. Wszyscy wybrali swoje ulubione postacie, często były to: Tanaka, Sawamura, Sugawara, Kenma i Nishinoya.
Przez całe spotkanie słuchaliśmy soundracka z całej serii anime.


KMMmarzecHAIKYUU!.png (457 KB)


Nowości i przykre wieści w świecie mangi i anime.

Marzec rozpoczął się smutno, gdyż zmarła legenda, która dała początek obecnej mangi. Mowa tutaj o Akirze Toriyamie, twórcy, który odszedł w wieku 68 lat. W sieci można było zobaczyć wiele kondolencji składanych przez inne znane postaci ze świata mangi. Dodatkowo ludzie na całym świecie uczcili jego pamięć, trzymając ręce w górze, nawiązując do popularnej serii Dragon Ball.
Kilka dni później ogłoszono wyniki Crunchyroll Anime Awards.
W połowie marca w Krakowie odbył się koncert Anime Symphony, gdzie również zabrzmiały utwory dedykowane Akirze.

Podczas naszego spotkania zajęliśmy się tworzeniem prac plastycznych przy użyciu tuszy alkoholowych. Każdy mógł wybrać postać do narysowania, a następnie zalać ją różnokolorowymi tuszami, nadając jej wyjątkowy wygląd.

Spotkanie zakończyło się w radosnej atmosferze, pełnej entuzjazmu. Już nie możemy się doczekać kolejnych klubowych spotkań, które obiecują być równie ekscytujące.
Do zobaczenia na następnym spotkaniu! :D