Jesteś tutaj:

Magiczny PodWieczorek z Ewą Bemowską oraz Jankiem Pentzem

Data: 27.03.2024 r., godz. 12.05    203
Dźwięki harfy i gitary zaczarowały Miejską Salę Koncertową.

Kolejne wydarzenie z cyklu spotkań kulturalnych w Radzyminie odbyło się 23 marca w Miejskiej Sali Koncertowej. Klimat, który zapanował na wydarzeniu był niepowtarzalny. Aromat kawy unosił się od wejścia do budynku. Around the Coffe tym razem przygotowało dla nas coś specjalnego czyli testy porównujące kawę, z której najczęściej korzystamy kupując ją w najpopularniejszych sklepach z rodzajami speciality. Doznania smakowe zdecydowanie zaskoczyły uczestników :)


Muzyczna uczta rozpoczęła się o godzinie 19.00. Na scenie pojawiła się Ewa Bemowska - harfistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w  Warszawie, kształcona w klasie harfy prof. Zuzanny Elster. Laureatka wielu nagród na konkursach solistycznych i konkursach muzyki kameralnej, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Harfa robiła wrażenie już samą stroną wizualną, ale kiedy artystka wydała pierwsze dźwięki, uczestnicy słuchali recitalu z ogromnym zaciekawieniem.


Drugim artystą, który zagrał tego wieczoru był Janek Pentz, który w styli fingerstyle zaprezentował swój autorski materiał - oczywiście z użyciem gitary! Ma za sobą wspólne koncerty z gwiazdami, jak m. in. Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Mike Dawes, Alex Misko czy Daniel Cavanagh (Anathema) i współpracę z wieloma znakomitymi artystami. Koncertował w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Belgii, Holandii i… na Watykanie, grając na festiwalach i koncertach indywidualnych. Wydał trzy autorskie, solowe płyty, które były do nabycia tuż po koncertach!


Na wydarzeniu oprócz przepysznej kawy od Around The Coffe, towarzyszyły nam również słodkości od Domku Ogrodnika oraz totalna nowość, czyli pierniczki od Rozpierniczonych!