Świąteczne spotkanie seniorów

Data: 12.12.2023 r., godz. 10.05    325
Uczestniczyło w nim około 400 osób z kół senioralnych działających na terenie Gminy Radzymin.

Było to już trzecie w tym roku tak liczne spotkanie seniorów z Burmistrzem Radzymina i radnymi Gminy Radzymin. Tym razem odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Burmistrz Krzysztof Chaciński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Darka oraz radny Zbigniew Jabłoński złożyli seniorom życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Ksiądz Łukasz z parafii Przemienienia Pańskiego poprowadził modlitwę i pobłogosławił zebranych. Potem podzielono się opłatkiem.

Obiad świąteczny serwowała (a wcześniej zastawiła i przystroiła stoły) firma Sól i Pieprz Edyty Grabowskiej. Po zjedzeniu ciepłego posiłku wspólne śpiewanie kolęd poprowadzili przedstawiciele seniorów – Janusz Rasiński i Włodzimierz Stanisławski – oraz radna Izabela Paciorek i zastępca burmistrza Krzysztof Dobrzyniecki.

Impreza została zorganizowana ze środków Gminy Radzymin przez Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Napoje ufundowała firma Coca-Cola Hellenic Bottling Company. Było to pierwsze od wielu lat tak liczne spotkanie bożonarodzeniowe seniorów Gminy Radzymin zrzeszonych w wielu różnych kołach i organizacjach senioralnych.