Magiczna Noc w Bibliotece

Data: 13.10.2023 r., godz. 11.45    434
Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegała w atmosferze czarów i magii, nawiązując do świata z książek o Harrym Potterze.

Na wstępie uczestnicy zabawy wykonali magiczne różdżki. Dysponując przeróżnymi materiałami, każdy mógł stworzyć swoją własną unikatową różdżkę. Korzystając z „Książki kucharskiej Hogwartu”, dzieci przygotowały, a później zajadały się magicznymi jabłkami, jednocześnie słuchając fragmentu książki „Harry Potter i kamień filozoficzny”.
Było wiele zabaw ruchowych takich jak poszukiwanie zakazanych ksiąg, a także łamigłówki, wykreślanki i quizy. Następnie przyszedł czas na krótki odpoczynek, podczas którego dzieci zjadły pizzę. Wkrótce czekała ich następna niespodzianka, a mianowicie fasolki wszystkich smaków. Nie każdy miał szczęście wylosować smacznego groszka, były też zaskakujące doznania np. o smaku ryby.
Na drugą część wieczoru przenieśliśmy się do sali koncertowej, gdzie odbył się występ iluzjonisty Konrada. Dzieci chętnie brały czynny udział w pokazie, który co chwilę przerywały salwy śmiechu.
Następnie wyświetlany był film pt.: „Moja Mama Gorylica”. Po projekcji filmu, na zakończenie naszej magicznej nocy każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz mały upominek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. :)