Jesteś tutaj:

Ferie Zimowe w Radzyminie

Data: 28.02.2023 r., godz. 14.03    281
Z okazji ferii zimowych, Biblioteka zaoferowała atrakcyjną ofertę zajęć i warsztatów, które przyciągnęły wiele dzieci z okolicy.

W godzinach porannych odbywały się spotkania z "Mówiącym kijem" pod nazwą "Ekspres polarny", które były prawdziwą podróżą po krajach skandynawskich. Popołudniami odbywały się natomiast warsztaty wokalne, które zwieńczone zostały spektakularnym występem. Dodatkową atrakcją były projekcje filmowe oraz spotkania z planszówkami.


ARTYSTYCZNE WARSZTATY WOKALNE


Feryjne artystyczne warsztaty wokalne zakończyły się spektakularnym występem, który pozostanie w naszej pamięci na długo. Wszystko zaczęło się od intensywnych warsztatów, które trwały przez dwa tygodnie. Uczestnicy mieli okazję uczyć się od wokalistów - Pauliny Jankowskiej i Jakuba Czerniec, którzy przekazywali swoją wiedzę i umiejętności z pasją i zaangażowaniem. Poświęcili wiele godzin na pracę z małymi artystami, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Stworzyli przyjazną atmosferę, co przyczyniło się do sukcesu muzycznego projektu.


W trakcie warsztatów nie brakowało różnych form pracy i zabawy. Oprócz intensywnych sesji wokalnych, uczestnicy mieli okazję brać udział w różnego rodzaju grach i zabawach, które umożliwiły im lepsze poznanie siebie nawzajem i integrację grupy. Zorganizowano także czas na zajęcia plastyczne, gdzie każdy mógł wyrazić swoją kreatywność na papierze i dać ponieść się wyobraźni.


Ostatecznie, po wielu dniach pracy, nadszedł czas na koncert finałowy. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i widać było, że zrobili ogromny postęp w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Efekty pracy uczestników, czyli ich rysunki, zostały wywieszone podczas koncertu, co było miłym akcentem i przyciągało uwagę publiczności. 


Występ zakończył się miłą niespodzianką. Wszyscy uczestnicy stali na scenie i wspólnie wykonali utwór "Moje serce to jest muzyk", którym podsumowali całą pracę. Był to naprawdę niesamowity moment - pełen emocji, radości i wdzięczności.


Po występie młodzi artyści byli szczęśliwi i dumni z siebie. To był dla nich nie tylko czas nauki, ale także czas poznawania nowych ludzi i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Feryjne artystyczne warsztaty wokalne zakończyły się sukcesem i z pewnością będą długo pamiętane przez wszystkich, którzy mieli okazję w nich uczestniczyć.WARSZTATY - EKSPRES POLARNY


"Ekspres polarny" to warsztaty, które pozwoliły dzieciom na rozwinięcie zdolności artystycznych i manualnych poprzez wykonywanie eksperymentów, zabaw plastycznych oraz ruchowych. Prowadzące przygotowały również wiele atrakcji kulinarnych, które cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników.


Dzieci uczyły się pieczenia i dekorowania ciasteczek, a także robienia sałatek. W ramach programu "Ekspres Polarny", prowadzące przedstawiały różne kultury i zwyczaje z krajów, takich jak Finlandia, Norwegia, Islandia, Grenlandia, Alaska i Antarktyda. Dzięki temu dzieci miały okazję poznać nowe fakty i informacje o krajach, a także dowiedzieć się, jak wygląda życie w tamtych regionach i jakie panują tam zwyczaje.PLANSZÓWKI I KINO


Podczas ferii zimowych odbyły się również dwie projekcje filmów dla najmłodszych: "Raya, ostatni smok" oraz "Co w duszy gra". Możliwością integracji dla uczestników ferii w Bibliotece były również spotkania z planszówkami, które odbywały się w czwartki.