31 Finał WOŚP w Radzyminie

Data: 02.02.2023 r., godz. 16.49    1134
Zebraliśmy łącznie 114 072,30 zł na walkę z sepsą w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do kwestowania ruszyło 125 wolontariuszy z Radzymina, Starych Załubic, Słupna, Nadmy, Łąk, Ciemnego (gmina Radzymin), Kołakowa, Czarnowa, Kuligowa, Kowalichy, Ludwinowa i Trojan (gmina Dąbrówka) oraz Postolisk (gmina Tłuszcz) – głównie uczniów szkół podstawowych i średnich funkcjonujących na terenie gminy Radzymin. Ich pracę koordynowali: Aneta Żołądek (SP 1 Radzymin), Małgorzata Zabielska (SP 2 Radzymin), Justyna Matraszek (SP 1 Słupno), Agata Smykiewicz (SP 2 Słupno), Monika Piskorska (ZS Ciemne), Agnieszka Łukasiewicz (SP Stare Załubice), Anna Wardaszko (SP Nadma), Grażyna Chmielewska (Szkoła PRAXIS), Anna Borowska (LO Radzymin), Katarzyna Wilczyńska (ZST-Z Radzymin), Katarzyna Tarnawska (Szkoła Branżowa ZDZ Radzymin), Edward Tabaka (Gmina Dąbrówka), Michał Szymborski i Norbert Mata (OSP Kołaków), Magdalena Jakubowiak (Harcerze) oraz Monika Banaszek (koordynatorka 4-osobowej grupy kwestujących na terenie Gminy Tłuszcz).

Zbiórkę wsparły Przychodnia Rehabilitacyjna Zabiegownia, Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r., Centrum Medyczne Panorama, Scena Cegielnia, Intermarche, Restauracja „La Pasta”, Bar „U Basi”, Biblioteka, ROKiS, Domek Ogrodnika, Jubiler BT, organizatorzy Charytatywnego Amatorskiego Turnieju Siatkówki WOŚP w Radzyminie, a także Magia Smaku Daniel Ćwiertniewicz i Masaż i Rehabilitacja Agnieszka Pieńczuk w Dębinkach ustawiając u siebie Firmowe Skarbony Stacjonarne WOŚP.

W dniu finału zorganizowane zostały: koncerty w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie, pokazy i prezentacje sportowe w Hali sportowej ROKiS Radzymin oraz Charytatywny Amatorski Turniej Siatkówki WOŚP w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie.

Koncerty. Podczas radzymińskiego koncertowego finału wystąpili: Sweterek, Ada Kućmierz, Young Nights (w składzie Paulina Jankowska, Antek i Olek Parzychowscy – śpiew, Sylwia Bulc i gościnnie Joanna Krejzler – instrumenty klawiszowe), Radzymińska Orkiestra Dęta oraz Late Clock (Sylwia Drabik – wokal, Jacek Półtorak – gitara, Piotr Dąbrowski – bas, Sylwester Dmuchowski – perkusja). W przerwach między występami w/w Zespołów prowadzone były licytacje i kończone były aukcje charytatywne wystawione na Allegro.
Finał WOŚP na sportowo. W ramach finału WOŚP na hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły się następujące pokazy, prezentacje i zajęcia sportowe: wspólny trening biegowy Run Radzymin Team, „wykręcamy kilometry” Klubu kolarskiego MTB Kamyk Radzymin, warsztaty strzelectwa Klubu Łuczniczego ROKIS Radzymin, strefa piłki ręcznej KPR ROKiS Radzymin, pokaz karate MKS Karate KYOKUSHIN, pokaz taneczny Klubu Sportowego Fanaberia, pokaz judo Same Judo, pokazy udzielania pierwszej pomoc przez Fundację Bracia. Dmuchaną zjeżdżalnie dla najmłodszych i watę cukrową zapewniła firma Hop show Aleksandra Wypycha z Dybowa.
Turniej siatkówki. W turnieju wystąpiło łącznie 19 drużyn. W małym finale (dla drużyn, które nie wyszły z grupy) zwyciężyła drużyna Fc Nankatsu przez zespołami Kamyki i Donaty. W finale dużym triumfował Chill Aut Warszawa przed Volley Radzymin i Forever Volkeyball Team. Organizatorami byli Ewelina Jakubik i Grzegorz Grzyb wspierani przez Koło Emerytów nr 3 w Starych Załubicach, Monikę i Król, Ninę Rowicką, Darię Osowską, Agnieszkę Rakowską, Magdę Tabaka, Piotra Głażewskiego, Bogusława Kołodziejczyka, Patryka Kornackiego, Marcina Głażewskiego, Piotr Raniewicza. Sponsorzy: Wodbud Karpiński, Intermarche Radzymin, RomiSport, Bar „U Basi”, Geowig, Radzymiński Klub Biznesu, Druk Radzymin, BanoLove, Cukiernia Kurek, Cukiernia „U Basi”, Yasmir Kebab, Pizza Piccolo, Centrum Rehabilitacji Kinesis, Kaiso Sushi. Wolontariusze: Anna Buraczyńska, Daria Stępień, Nikola Jankowska, Amelia Jabłońska, Weronika Podlaska, Emil Świderski. Wsparcie medyczne: OSP Stare Załubice i OSP Kuligów. Podczas turnieju wystąpili tancerze Studia Tańca Clou.

Wolontariusze w sali koncertowej i hali ROKiS mogli napić się gorącej herbaty, poczęstować zupą pomidorową i batonikami. Fundatorami bufetów byli Bar „U Basi”, ROKiS i Biblioteka.

Aukcje. Radzymiński Sztab WOŚP wystawił łącznie 28 aukcji przedmiotów i usług ofiarowanych przez: Basico A. Przybysz M, Kościkiewicz właścicieli Sceny Cegielnia, Jubilera BT Radzymin, Mądrą Babcię i Silver TV, Ośrodek Szkolenia Kierowców CLASSIC, Pracownię luster GieraDesign, Magdalenę Karłowicz, Adę Kućmierz, Sklep Baby Joy, Mirę Pokorską, Butik BaZa Stylu, Ambitną Markę, Centrum Korepetycji Radzymin, Małogorzatę Puzio, Krzysztofa Gawkowskiego, Burmistrza Radzymina, UMiG Radzymin, ROKiS oraz Bibliotekę Miasta i Gminy Radzymin oraz jedna osoba pragnąca zachować anonimowość. Serdecznie dziękujemy wszystkim zwycięzcom licytacji!
Wideorelację z przebiegu finału WOŚP w Radzyminie zrealizowała Ambitna Marka.

Zebraliśmy łącznie 114 072,30 zł w tym z 16 012,45 zł z firmowych skarbon stacjonarnych, 13 721 zł z eSkarbon i 14 384,14 z aukcji wystawionych na Allegro.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w organizację finału i kwesty – także tym, których nie wymieniliśmy z imienia i nazwiska, a jesteśmy im równie wdzięczni za zaangażowanie i pomoc, jak tym wymienionym.

Radzymiński Sztab WOŚP współtworzony przez pracowników Biblioteki w Radzyminie i Szczep 9 Radzymińskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych "Labirynt"