Wigilia Święta Niepodległości

Data: 14.11.2022 r., godz. 16.32    1030
Wieczór poprzedzający narodowe święto od lat w Radzyminie łączy pokolenia na wspólnym świętowaniu „imienin” naszej Ojczyzny.

Inicjatorem organizowania wieczorów patriotycznych w wigilię Narodowego Święta Niepodległości jest zasłużone dla miasta Towarzystwo Przyjaciół Radzymina. Współorganizatorami są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin i Międzyszkolny Klub Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej.

Na uroczystość zorganizowaną w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie złożyły się w tym roku:
- projekcja filmu dokumentalnego pt. Drogi do niepodległości;
- okolicznościowe przemówienia i składanie życzeń Ojczyźnie i Polakom;
- odmówienie modlitwy za bohaterów narodowych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny;
- program artystyczny pt. „Chcemy bezpiecznie doczekać późnych lat” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie (pod kierunkiem pań nauczycielek: Justyny Abramczyk, Lidii Banasiak, Olgi Karasek, Moniki Sawickiej i Agnieszki Wardakowskiej);
- ceremonia odznaczenia Towarzystwa Przyjaciół Radzymina Krzyżem Służby Niepodległości;
- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez panią Hannę Grzegorek i uczniów Sekcji Muzycznej Biblioteki pod kierunkiem nauczyciela, Marka Stachewicza, zakończone wzniesieniem toastu za Ojczyznę (przy którym usłużyła zebranym młodzież klasy kelnerskiej Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Czesława Nowaka w Radzyminie).

- > relacja z wydarzenia opublikowana na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Radzymina