Ewa Beniak-Haremska

Data: 24.08.2022 r., godz. 14.29    1083
Wystawa prac malarki, ilustratorki i graficzki, autorki setek okładek do książek o różnej tematyce oraz dziesiątek zilustrowanych książek i podręczników dla dzieci.

Ewa Beniak-Haremska jest ilustratorką i graficzką. Jej prace można oglądać w Polsce i za granicą - głównie w Rzymie, gdzie rozwijała rysunek i malarstwo. Zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci, jest autorką setek okładek książek. Niektóre tytuły otrzymały prestiżowe międzynarodowe nagrody i wyróżnienia.

Artystka maluje wszystko, co kojarzy się z domem i jego otoczeniem. Spokój, bezpieczeństwo, byt. W obrazach widzimy dom, a wokół niego wierzby, przestrzeń, pożywienie, ziemniaki, jabłka i... buty - wygodne bądź nie, które mają służyć do przejścia w nich własnej życiowej drogi.  Wszystkie prace zostały uzupełnione wierszami. Do stworzenia prac malarka użyła nawet... kawy!

Wernisaż wystawy prac Ewy Beniak-Haremskiej odbył się w sobotę 20 sierpnia w Galerii Piwniczka Domku Ogrodnika w Radzyminie.

Wystawę można oglądać do 13 września w godzinach 12:00-18:00 (oprócz poniedziałków).