Pejzaż i podróż w akwareli

Data: 26.04.2022 r., godz. 11.44    1088
Wystawa akwarel do złudzenia przypominających fotografie zawisła w podziemiach Domku Ogrodnika.

W radzymińskiej Galerii Piwniczka mieliśmy przyjemność zaprezentować wystawę "Pejzaż i podróż w Akwareli" autorstwa wirtuoza tej techniki - Michała Suffczyńskiego. Goście, którzy licznie przybyli na otwarcie ekspozycji nawet spoza województwa mazowieckiego, ze zdumieniem podziwiali znakomity warsztat artysty, którego prace można odróżnić od zdjęć dopiero po wnikliwszej analizie.

Michał Suffczyński jest architektem, jednak akwarela zajmuje ważne miejsce w jego twórczości.  Artysta, będący jednym z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, tworzy akwarele m.in. dla czasopism, agencji reklamowych i firm architektonicznych. Jego prace można oglądać zarówno w polskich galeriach, jak i na zagranicznych ekspozycjach.

Wystawa czynna codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) do 26 maja w godzinach 12.00 - 18.00.

Wystawa  organizowana jest w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.