Jesteś tutaj:

Audiobook na 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej

Data: 20.10.2020 r., godz. 16.00    2615
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin włączyła się w obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej – oczywiście literacko, jak na bibliotekę przystało.
Wydaliśmy audiobook pt. „Walka o wszystko – wojna polsko-bolszewicka w literaturze” z fragmentami literatury, dotyczącymi Bitwy. W naszym literackim menu – m. in. Stefan Żeromski, Andrzej Strug, Karol Irzykowski i Ferdynand Ossendowski. Ogółem nagraliśmy 7 utworów (w 3 przypadkach wybrane ich fragmenty) o łącznej długości ponad 4,5 godziny. A wszystko przeczytane wspaniałym głosem Adama Ferencego.
Audiobook został wydany w ramach projektu pt. „Szlakiem wiktorii. Radzymin i jego mieszkańcy na drodze do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej". Dofinansowany z dotacji celowej Gminy Radzymin w ramach zadania pn. „Przygotowanie uroczystości 100. Rocznicy CUDU NAD WISŁĄ”.
Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia i autorką wyboru tekstów jest Jolanta Boguszewska-Kolatorska pełniąca obecnie funkcję zastępcy dyrektora Biblioteki w Radzyminie. 
Audiobook został wydany w formie płytowej w nakładzie 500 szt. z czego 400 egz. trafiło jako dodatek do wydawnictwa pokonferencyjnego pt. „Radzymin – Warszawa – Polska, obroniona niepodległość” (wydanego z okazji konferencji naukowej zorganizowanej 18 września 2020 r. w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie przez radzymińską Bibliotekę i Muzeum Niepodległości), a 100 egz. w formie digipaka.

Wszystkie nagrania zawarte w audiobooku są sukcesywnie umieszczane na kanale Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie na YouTube. Czyta Adam Ferency.

Linki do poszczególnych nagrań: