Zamknięcie!

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl

Informacja o zamknięciu szkół i innych placówek publicznych w gminie Radzymin – zapobiegawczo przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Zgodnie z dzisiejszym zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów wszystkie szkoły i przedszkola publiczne, będą zamknięte w okresie od 12 do 25 marca br., przy czym w dniach 12-13 marca będzie zapewniona opieka interwencyjna dla dzieci do 8 roku życia. W kolejnych dniach placówki będą całkowicie zamknięte. Gmina podjęła też decyzję o zamknięciu na ten okres instytucji kultury i sportu. Prosimy śledzić na bieżąco informacje nt. rozwoju sytuacji.

Jednocześnie informujemy, że na terenie gminy Radzymin nie odnotowano przypadków zachorowań na COVID-19 ani kwarantanny. Przedsięwzięte środki mają charakter prewencyjny.

Jest to okres profilaktyki przeciw rozprzestrzeniającej się epidemii. Celem zamknięcia szkół i innych placówek jest IZOLACJA w sytuacji, gdy potencjalne kontakty międzyludzkie mogą skutkować zarażeniem. Prosimy, aby pozostawać w domach i powstrzymywać się od spotkań w miejscach publicznych.

Zamknięcie placówek kulturalnych, odwołanie zajęć sportowych

Oprócz placówek edukacyjnych gmina Radzymin zamyka również w powyższym okresie działalność instytucji kultury i sportu – odwołane zostają zajęcia i wydarzenia w ROKiS, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin, w filii Biblioteki w Załubicach i Domku Ogrodnika.

ROKiS odwołuje planowany na 22.03.2020 r. IV Bieg Młodzika oraz wszystkie regularne zajęcia sportowe. Mecze II ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn zostaną przeprowadzone bez udziału publiczności, zgodnie z zaleceniami ZPRwP. Przebieg innych rozgrywek sportowych będzie dostosowany do zaleceń odpowiednich związków sportowych.

W okresie zapobiegania koronawirusowi nie będzie możliwości wynajęcia gminnych obiektów sportowych – szkoły i ROKiS będą zamknięte.

Nie odbędą się planowane w Miejskiej Sali Koncertowej przedstawienia i koncerty, odwołane są wszystkie zajęcia plastyczne, edukacyjne i artystyczne. Zamknięta będzie również wypożyczalnia książek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin i w filii w Załubicach oraz Galeria Piwniczka w Domku Ogrodnika.

Uprzejmie prosimy, aby śledzić informacje na gminnej stronie www, na stronach szkół i pozostałych instytucji, gdyż sytuacja może dynamicznie się zmieniać.

Aby zapoznać się z podstawowym zasadami postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem, prosimy zapoznać się z komunikatem z dn. 10.03.2020 na www.gov.pl/koronawirus lub www.nfz.gov.pl.