Jesteś tutaj:

ARTSalon - Krzysztof Janczar

737
Czas trwania: od: 19.05.2019 r., godz. 16.30 do: 19.05.2019 r., godz. 16.30

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl


Art Salon
spotkania z wybitnymi osobowościami świata kultury

prowadzi Anna Kękuś

Gość specjalny: aktor Krzysztof Janczar

19 maja 2019 r. (niedziela) godz. 16.30
Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Wstęp wolny!

Art Salon – to nowy cykl edukacyjno-kulturalny, który znajdzie się w ofercie programowej Biblioteki w Radzyminie.
W formułę spotkań organizowanych w ramach Art Salonu wpisane jest nawiązanie szczególnej relacji artysty z publicznością, co sprzyjać może swoistej improwizacji, nie tylko na poziomie muzyki, ale także wielowymiarowości rozmowy.
Radzymiński Art Salon to opowieści o sztuce, prezentacja kunsztu twórczego bohaterów Salonu, recytacje, piosenki, utwory muzyczne przeplatające się z anegdotami, humoreskami, czasem zwierzeniami.
Dorobek twórczy gości Salonu, zawierający się w historii polskiej kultury, stanowi aspekt edukacyjny projektu.
Spotkania z zapraszanymi do Art Salono poprowadzić będzie Anna Kękuś, reżyser, menedżer kultury (przez kilka ostatnich lat organizowała działalność kulturalną w Pałacu w Chrzęsnem).
Anna Kękuś

Formuła występu scenicznego Krzysztofa Janczara – w ramach cyklu Salon Art – stanowi nie tylko retrospektywę jego kreacji filmowych, teatralnych i telewizyjnych, ale również odsłania kulisy powstawania dzieł, pracy nad tekstem, z kamerą, na deskach scenicznych.
Wspomnienia dotyczące wybitnych twórców, puenty wokalno-muzyczne wątków dramaturgicznych dopełniają całości.
Wyjątkowe spotkanie z aktorem, które poprowadzi Anna Kękuś, to barwna opowieść o drodze artystycznej, pasji zawodowej, to impresja nastrojów, emocji, to słodko-gorzka refleksja, ale też nauka dystansu do samego siebie i świata, to radość życia, a nade wszystko poszukiwanie harmonii, piękna, spełnienia.
Aktor zaprasza widzów niejako do swojego pokoju, w którym pracuje, tworzy, zapisuje myśli, odnajduje zdjęcia, listy…
Z fragmentów swojej przeszłości, nieomalże poklatkowo, reżyseruje w obecności widzów swój własny film… Dla każdego będzie to inny film. Niektórzy będą kontemplować aktorstwo, inni powrócą do swoich ulubionych filmowych bądź scenicznych bohaterów. Aktor i Publiczność, Publiczość i Aktor – nierozłączni…