Jesteś tutaj:

RUO: Spotkanie w ramach kampanii "Wiem, co podpisuję" - zakończenie roku akademickiego uniwersytetu

660
Czas trwania: od: 13.06.2018 r., godz. 11.00 do: 13.06.2018 r., godz. 11.00

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin
tel./fax: (22) 786- 50 - 24
e-mail: biuro@bibliotekaradzymin.pl


Radzymiński Uniwersytet Otwarty 

Spotkanie w ramach kampanii "Wiem, co podpisuję"
Zakończenie roku akademickiego uniwersytetu

13 czerwca (środa) godz. 11.00
Miejska Sala Koncertowa

Wstęp wolny!

Kampania „Wiem, co podpisuję” skierowana jest do konsumentów narażonych na nieuczciwe praktyki rynkowe, zwłaszcza osób starszych. Każdy z nas korzysta z usług telekomunikacyjnych i zawiera umowy. Mnogość dostawców usług i ofert, agresywny marketing, a czasem wprowadzanie klientów w błąd sprawiają, że konsumenci często mają problem ze zrozumieniem umowy lub padają ofiarą oszustwa. Celem kampanii jest dotarcie do jak największej liczby konsumentów i edukowanie w zakresie ich praw i obowiązków.

W trakcie spotkania porozmawiamy na temat tego, w jaki sposób przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych wykorzystują nieświadomość konsumentów, poinformujemy o prawach przysługujących konsumentom i podkreślamy, jak ważne jest zapoznanie się z umową. Zwrócimy uwagę na kwestie takie jak prawo do odstąpienia umowy, właściwy sposób rozwiązania umowy, prawo do przeniesienia numeru czy dodatkowo płatne usługi (roaming, Premium Rate).

Zaprezentujemy także film edukacyjny, który został pozytywnie zaopiniowany przez Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Szczegółowe informacje na temat kampanii znajdują się na stronie internetowej:
http://cik.uke.gov.pl/edukacjatop/wiem-co-podpisuje/