Wernisaż wystawy zdjęć „Radzymin w retrospekcji”

Data: 27.01.2017 r., godz. 16.00    4990
20 stycznia została uroczyście otwarta wystawa zdjęć nagrodzonych w konkursie. Dzięki niej można odbyć swoistą podróż w czasie do dawnego Radzymina.
W wernisażu wystawy wzięły udział osoby, które zgłosiły zdjęcia do konkursu, przedstawiciele organizatorów konkursu (Stowarzyszenia Radzymińskie Forum i Biblioteki) oraz pasjonaci fotografii i naszego miasta. O wystawie i projekcie opowiadali Piotr Rembelski, radny Gminy Radzymin, przedstawiciel Stowarzyszenia i Artur Laskowski, dyrektor Biblioteki.

Gościem specjalnym wernisażu była pani Maria Sołtys, współorganizatorka wystawy, na której kilka lat temu prezentowane były zdjęcia Henry’ego N. Cobba – amerykańskiego fotografa, który w 1947 r. uwiecznił rynek w Radzyminie na kolorowych fotografiach. Fotografie te autor przekazał w darze Gminie Radzymin – za pośrednictwem pana Ryszarda Mączewskiego z Fundacji Warszawa1939. Zostały wyeksponowane na wystawie.

Projekt „Radzymin w retrospekcji” realizowany jest przez Stowarzyszenie Radzymińskie Forum we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin współfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Radzyminie w ramach konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w gminie Radzymin.