Dni Radzymina 2023

Data: 20.09.2023 r., godz. 16.48    330
Atrakcje rozłożyliśmy na trzy dni. Zobaczcie, co się przez te dni wydarzyło!

Obchody święta Radzymina rozpoczęliśmy od klimatycznego koncertu formacji BUM BUM ORKIeSTAR. Założony w 2014 roku polski zespół muzyczny wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką i w jaki sposób wykonują. Bombowa bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali. Bum Bum Orkestar to zespół w którym grają sami soliści, tworząc przy tym harmonię doskonałą. Doświadczyli tego obecni na widowni. Każdy z sześciu występujących muzyków miał swoje "pięć minut" grając solówki na instrumentach, śpiewając piosenkę lub... deklamując wiersze. Uczestnicy koncertu świetnie się bawili śpiewając wspólnie fragmenty piosenek, a niektórzy nie mogli wysiedzieć na fotelach i ruszali w pląs w rytm skocznych kawałków żywiołowo wykonywanych przez muzyków.

Spektaklem „Klinika Marzeń, czyli botox po polsku" zakończyliśmy sobotni dzień. Sztuka w groteskowy sposób ukazała pogoń za pięknem, doskonałością, modę na sztuczność i kult ciała. Scenariusz spektaklu oparty został na motywach sztuki pt.” Bracia Syjamscy” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Reżyserię i oprawę muzyczną zapewniła: Małgorzata Puzio–Miękus. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Maskarada: Aurelia Sobczak, Małgorzata Puzio, Krzysztof Krupiński, Krzysztof Kucucha, Filip Miękus, Kuba Czerniec, Jacek Borkowski, Weronika Wojda. Spektakl został wystawiony z okazji 70-lecia Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, który na dzisiejszym spektaklu reprezentował: Piotr Kandyba.

Wesołe miasteczko i zawody strażackie. Podczas niezielnego wydarzenia na radzyminiaków czekało wiele atrakcji i rozrywki.

Atrakcje dla Dzieci:
Postaraliśmy się, by dla najmłodszych mieszkańców przybyłych na piknik nie zabrakło emocji i powodów do uśmiechu! Były kolorowe dmuchańce, cymbergaje, piłkarzyki oraz mnóstwo innych atrakcji, które umożliwily dzieciom aktywne spędzenie niedzielnego popołudnia.

Zawody Sikawek Strażackich:
Główną atrakcją niedzielnego pikniku były VIII Powiatowe Zawody Sikawek Strażackich - konkursy sportowo-bojowe.

Strefa Relaksu:
Dla wszystkich, którzy chcieliby trochę odpocząć i cieszyć się słońcem, przygotowaliśmy wygodne leżaki pod palmami kokosowymi. To idealne miejsce, aby zrelaksować się i naładować pozytywną energię.

Poczęstunek:
Zadbalismy o pyszne przekąski! Można było smakować kolorowej waty cukrowej, pachnącego popcornu czy zimnych, orzeźwiających Slushy.

Współorganizatorami pikniku byli: OSP Radzymin, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotnicznych Straży Pożarnych  Rzeczypospolitej Polskiej w Wołominie, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. Plac udostępnił Proboszcz Parafii Przemieniena Pańskiego w Radzyminie ksiądz Stanisław Popis. Partner: Nadleśnictwo Drewnica. Patron honorowy: Powiat Wołomiński. Sponsorzy: Gmina Radzymin, Biblioteka Publiczna Maista i Gminy Radzymin oraz InterFiber.