Sensualne oswajanie blizny

Data: 13.06.2023 r., godz. 14.34    419
Wernisaż wystawy Beaty Aleksandrowicz

Wernisaż wystawy „Sensualne oswajanie blizny” Beaty Aleksandrowicz

3 czerwca otworzyliśmy wystawę rzeźby „Sensualne oswajanie blizny” Beaty Aleksandrowicz.
Na wystawie artystka prezentuje prace rzeźbiarskie wykonane w różnych technikach i materiałach, niektóre z nich powstały kilka lat temu ale są również rzeźby prezentowane po raz pierwszy.
Jest to wystawa bardzo osobista i przejmująca mówiąca o bólu, cierpieniu odczuwanym przez kobiety ale również o akceptacji, czułości, współodczuwaniu i zrozumieniu.
"Temat wystawy jest niezrozumiały dla osób, które nie mają żadnej rany. Każda rana zamienia się z czasem w bliznę, a ta z kolei może być nie tylko zewnętrzna ale głęboka dotykająca tego co w środku, posklejana i z niematerialnego wnętrza, czucia, bólu, krzywdy, wspomnienia. Nie zawsze język może to coś dokładnie opisać. "

Beata Aleksandrowicz

Beata Aleksadrowicz ur. 1976 w Warszawie.

Studia na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ukończyła w 2001r. dyplomem w pracowni prof. Adama Myjaka. Wystawy m.in. w Galerii Studio, Galerii Nieformalnej, Domu Artysty Plastyka w Warszawie oraz Galerii Fabryczka w Wołominie. Artystka realizowała monety dla Mennicy, statuetki Grand Off dla Niezależnego Festiwalu Filmowego, Złote Dzioby dla radia WaWa, trofea sportowe, tablice pamiątkowe w Mauzoleum w Ostrołęce, pomniki: Jana Pawła II w Ostrołęce i Radzyminie, rzeźby sakralne, tablice różańcowe, pomnik bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego w Gdańsku. Brała udział w wielu konkursach rzeźbiarskich w Polsce i zagranicą.Obecnie mieszka i tworzy w Radzyminie.