Wernisaż wystawy Ewy Siwieckiej

Data: 05.04.2023 r., godz. 14.24    567
Od 1 kwietnia możemy oglądać fotografie Ewy Siwieckiej pt."Cztery nogi" w Galerii Piwniczka

Wernisaż wystawy fotografii "Cztery nogi" Ewy Siwieckiej

1 kwietnia otworzyliśmy wystawę Ewy Siwieckiej "Cztery nogi" -  laureatki konkursu fotograficznego "Migawki z Rdzymina" ogłoszonego w zeszłym roku przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin oraz Galerię Piwniczka. Nagrodą główną była możliwość organizacji wystawy indywidualnej w naszej galerii.

Ewa Siwiecka prezentuje na wystawie swoje najnowsze prace o bardzo różnorodnej tematyce. Są to baśniowe, wręcz malarskie kreacje portretowe, urokliwe pejzaże wykonane wraz z pierwszymi prominiami słońca, miejskie pejzaże ukazujące wspaniałą architekturę oraz zachwycające zdjęcia makro.

Wystawę można ogladać do 27 kwietnia, od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 - 18.00.

Ewa Siwiecka swój wolny czas dzieli pomiędzy dwie pasje: podróżowanie i fotografię. Jest autorką bloga podróżniczego Siwy Wiatr. W fotografii wciąż szuka swoje ścieżki. Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz bierze udział w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego w Wyszkowie. Na Facebooku prowadzi stronę Szlifiernia Fotograficznych Talentów, której głównym celem jest integracja i inspiracja środowiska fotograficznego.
Z podróży przywozi fotografie miast, zabytków, krajobrazów. Szczególnie lubi robić zdjęcia nocą, gdy odpowiednie dobranie czasu i przesłony wywołuje bardzo niecodzienne efekty.
Uwielbia wstawać nad ranem, aby przed wschodem słońca znaleźć się w pięknym zakątku Polski. Wśród tańczących mgieł czeka na pierwsze śpiewy ptaków i życiodajną kulę wynurzającą znad horyzontu. Śpiewu na zdjęciach nie słychać, ale widać magię poranka.
Pochyla się nad kwiatkami, grzybkami i ślimaczkami, które ozłocone pierwszymi promieniami słońca wdzięcznie pozują fotografce. Jej ulubione prace przepełnione są kolorowymi blikami.
Nie stroni też od portretów fine art. i zdjęć koncepcyjnych. Uwielbia gdy jej modele przenoszą się do świata dawnych malarzy, zatracając granice czasu. Maluje swoje zdjęcia, wykorzystując możliwości programów graficznych.

Najważniejsze osiągnięcia fotograficzne:
I miejsce w XVI edycji konkursu „Mazowsze bliskie sercu”
I miejsce w V edycji konkursu "Bug z nami"
I miejsce w konkursie „A to Polska właśnie…”
I miejsce w konkursie „Most Światłem Malowany im. dr Andrzeja Niemierki”
I miejsce w konkursie "Migawki z Radzymina"
II miejsce w konkursie „Różnorodność kulturowa”
III miejsce w konkursie im. Tomasza Ogrodowczyka „Przebudzenie wiosny”.
Jej prace można było oglądać:
W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, w Galerii W-Z w Warszawie, w Galerii Piwniczka w Radzyminie, w Wyszkowskim Ośrodku Kultury, w Bibliotece w Wyszkowie, w Kwileckim Centrum Kultury i Edukacji, w Pawilonie Edukacyjnym Kamień w Warszawie, w Leśnym Dworku w Wyszkowie, wielkoformatowy wydruk na ścianie Galerii Północnej w Warszawie, na wystawie w Rajskim Stawie oraz w albumie „Polska jest piękna”.