Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Data: 26.10.2021 r., godz. 00.00    1386
21 października tego roku odbyło się w bibliotece spotkanie autorskie z udziałem uczniów z pobliskich szkół podstawowych.
Wyjątkowym gościem był Paweł Beręsewicz, autor książek dla dzieci i młodzieży, tłumacz literatury anglojęzycznej, a także laureat wielu nagród literackich.

Podczas spotkania kilku uczniów miało okazję osobiście pogawędzić z pisarzem przy wspólnym stole. Autor wyjmował swoje książki z przepastnej czarnej torby, krótko je omawiał i zachęcał do ich przeczytania. Następnie odpowiadał na pytania uczestników. Przez cały czas spotkania autor miał wspaniały kontakt z widownią, którą zabawiał anegdotami. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić wybrane książki, jak również otrzymać autograf od autora.

Spotkanie autorskie organizowane było w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.