Jesteś tutaj:

99. Rocznica Bitwy Warszawskiej 1920

Data: 21.08.2019 r., godz. 13.00    697
15 sierpnia już za nami. Wiele się działo!
Piknikowanie rozpoczęliśmy w Parku Eleonory Czartoryskiej. Tym razem zorganizowaliśmy dla naszych dzieciaków rewelacyjne wydarzenie pod namiotem widowiskowym. Zarówno publiczność, jak i zaproszeni aktorzy bawili się wyśmienicie. Wśród atrakcji przygotowanych na ten dzień znalazły się:
- ekologiczny musical Frania Recykling, Cztery Żywioły i Eko-dancing 
- warsztaty bio art 
- malowanie buziek 
- modelowanie baloników 
- koncert 
- strefa bańkowa 
- strefa sportowa.
Oprócz zabaw w strefie widowiskowej, do dyspozycji dzieci pozostały dmuchańce, karuzele i cała słodka gastronomia. W przerwie od atrakcji można było posilić się smacznym grillem i wypić coś chłodnego.

Duża scena w tym roku miała dla mieszkańców sporo atrakcji. Rozpoczął koncertem pochodzący z Radzymina zespól „All The Same”. Następnie wykonany został spektakl muzyczny „Kobiety Według Młynarskiego”, którego motywem przewodnim stał się sposób, w jaki Wojciech Młynarski portretował kobiety. Jego mistrzowskie żonglowanie tekstem w połączeniu z muzyką po latach jest dalej aktualne. Zaskakuje błyskotliwą i cenną pointą. Reżyserem tego przedstawienia była Katarzyna Matuszak, która postawiła na studentów i absolwentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Niejako "na deser" żywiołowy koncert dała gwiazda wieczoru - zespół Golec uOrkiestra. Publiczność na placu T. Kościuszki bawiła się przez blisko 2 godziny. Zespól zagrał swoje największe przeboje oraz te najnowsze, śpiewane wraz z całą publicznością.
Na zakończenie zebrani byli świadkami efektownego pokazu sztucznych ogni.

Zapraszamy do galerii.