Jesteś tutaj:

Trio Państwa Mazurek

Data: 08.03.2018 r., godz. 12.30    1243
Piąty z serii, a pierwszy w tym roku koncert grany z wykorzystaniem dawnego fortepianu wykonało IMPERTO PIANO TRIO.
Trio tworzą państwo Karolina, Marzena i Piotr Mazurek. Dwoje ostatnich to małżeństwo. Grają razem od 2014 roku. Ale choć to niedługo, mają już na swoim koncie wiele występów w kraju i zagranicą, a także prestiżowe nagrody. Na co dzień pracują w znamienitych orkiestrach, takich jak Filharmonia Narodowa czy Sinfonia Varsovia oraz prowadzą działalność pedagogiczną.

W niedzielę 4 marca w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie wykonali koncert na wiolonczeli (Piotr), skrzypcach (Marzena) i fortepianie firmy John Broadwood z Londynu wyprodukowanym około 1890 roku (Karolina). Koncert poprowadziła mama Piotra - Aleksandra Mazurek - pianistka, znawca muzyki klasycznej, wieloletnia organizatorka koncertów w okolicach Poznania.

Koncert, co podkreśliła pani Aleksandra, był odą na cześć młodości. Wystąpił piękny, młody ansambl, który zagrał utwory młodych kompozytorów. Piano Trio “Elegiaque” No. 1 Op. Posth. in G minor 19-letniego Sergiusza Rachmaninowa. A następnie Trio No.1 in B Major op. 8. 21-letniego Johannesa Brahmsa.
Na bis muzycy wykonali kompozycję pt. Pavane Maurice'a Ravela. Pawana jest jednym z dzieł Ravela stanowiącym stylizację dawnych form muzycznych. Była pierwszym bardziej znanym utworem kompozytora.

Tegoroczny cykl koncertów został dostrzeżony i doceniony przez Starostwo Powiatowe w Wołominie, czego przejawem było podjęcie decyzji o dofinansowaniu. Serdecznie za to dziękujemy!