Historia w cieniu bitwy

• Data: 18.05.2024 r., godz. 18:00
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Teatr , Wystawa
Czy wiecie, że Roman Żuliński - członek Rządu Narodowego podczas Powstania Styczniowego - mieszkał w Radzyminie?
Co tu robił? Oczywiście uczył matematyki. Ale też pisał podręcznik do arytmentyki, przyjmował wizyty rodziny i tęsknił za domem w Warszawie.
Przyjdź w sobotę 18 maja do Biblioteki w Radzyminie i dowiedz się więcej na temat Romana Żulińskiego dzięki wystawie "Roman Żuliński - bohater Powstania Styczniowego". A zaraz po otwarciu zapraszamy na spektakl: "Źródło. Norwidowska rzecz o wolności". Dariusz Jakubowski opowie o polskim pragnieniu wolności za pomocą utworów Norwida, Krasińskiego czy Herberta. Katarzyna Thomas i Piotr Szafraniec ubogacą spotkanie muzyką m. in. Chopina i Szymanowskiego.

Wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie,