Spotkanie z Meirav Hen, wnuczką patrona Festiwalu z udziałem wybitnej literaturoznawczyni Moniki Adamczyk-Grabowskiej Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela

• Data: 25.08.2023 r., godz. 19:00
  • Miejsce: Domek Ogrodnika
  • Kategoria: Spotkanie autorskie

Spotkanie z Meirav Hen, wnuczką patrona Festiwalu z udziałem wybitnej literaturoznawczyni Moniki Adamczyk-Grabowskiej

Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela

> 25 sierpnia 2023 roku (piątek)

> godz. 19.00

> Tarasy Domku Ogrodnika w Radzyminie (ul. 11 Listopada 4)

Meirav Hen – izraelska profesor psychologii, wnuczka Isaaca Singera, córka jedynego syna noblisty – Izraela Zamira. Od 15 lat co roku odwiedza Polskę, opowiadając o swojej niełatwej relacji ze słynnym dziadkiem. Jak twierdzi – w Polsce są jej korzenie, a Warszawa jest ważną częścią jej tożsamości.

Remigiusz Grzela – dziennikarz, prozaik, poeta i dramaturg. Kierownik literacki Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich. Jest także kierownikiem literackim Festiwalu Warszawa Singera.

Monika Adamczyk-Garbowska - filolożka, literaturoznawczyni, profesor zwyczajna w Instytucie Neofilologii w UMCiS w Lublinie. Twórczyni Zakładu Kultury i Historii Żydów, który współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi i edukacyjnymi w Polsce i za granicą, zajmującymi się tematyką żydowską. Moniki Adamczyk-Garbowskiej zajmuje się także tłumaczeniami literatury z języka angielskiego i jidysz.

W przypadku niepogody spotkanie będzie przeniesione do Galerii Piwniczka

Wstęp wolny!

Spotkanie organizowane w ramach Festiwalu Warszawa Singera wespół z Fundacją Shalom.

Domek Ogrodnika

ul. 11 Listopada 4