Łukasz Wierzbicki - spotkanie autorskie dla dzieci

• Data: 17.05.2022 r., godz. 11:00
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Spotkanie autorskie

Łukasz Wierzbicki to polski autor książek dla dzieci i młodzieży, urodzony 15 września 1974 roku w Poznaniu. Do jego najbardziej znanych książek należą „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści".

Autor pochodzi z Poznania, gdzie spędził całe dzieciństwo i młodość. W swoim rodzinnym mieście uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana Kantego, także i w stolicy Wielkopolski zdecydował się studiować na Akademii Ekonomicznej. Z zawodu jest ekonomistą, ale to nie przeszkodziło mu w robieniu kariery w zupełnie innym kierunku.

Otrzymał nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych i tytuł Książka Wiosny za „Dziadka i niedźwiadka” oraz nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za „Afrykę Kazika".

Spotkanie autorskie organizowane jest w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

17.05.2022 r., godz. 11:00, Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie.

Wstęp wolny.

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie