Jesteś tutaj:

Klub Miłośników Mangi

Data: 02.07.2024 r., godz. 11.23    136
Manga, którą omawialiśmy to „Kakegurui" ale...Gojo Satoru!

KMMczerwiec.jpg (529 KB)Na spotkaniu Klubu Miłośników Mangi omawialiśmy serię Kakegurui: Szał hazardu autorstwa Homury Kawamoto oraz rysownika Tōru Naomury, publikowaną od marca 2014 w magazynie „Gekkan Gangan Joker”. Prequel serii, spin-off zatytułowany Kakegurui Twin, zaczął być wydawany w 2015 roku. Manga doczekała się dwóch sezonów anime, które są dostępne na Netflix.


Rozmawialiśmy o fabule całej serii. Utwór opowiada o uczennicy Yumeko Jabami, która trafia do prywatnej szkoły, Akademii Hyakkao, gdzie panuje uczniowski hazard, dający władzę i pozycję w szkole. Najlepsi hazardziści trafiają do samorządu uczniowskiego. Yumeko okazuje się bardzo zachłanną uczennicą, która jest w stanie postawić wszystko na jedną kartę tylko po to, by się dobrze bawić. Tym samym zakłóca hierarchię szkoły i przyciąga na siebie zbyt dużą uwagę, co nie podoba się samorządowi.
Jak potoczą się losy licealistki?
Przeczytajcie lub obejrzyjcie sami.


Klubowicze stwierdzili, że manga jest nietypowa, podobnie jak wcześniej omawiany Blue Lock. Zdecydowanie warta jest przeczytania lub obejrzenia. Posiada świetne openingi i endingi, które wpadają w ucho. Wśród najfajniejszych postaci wymieniono: Yumeko, Kirari, Midarę, Rina i Runę.


To był bardzo intensywny dzień, ponieważ rozmawialiśmy również o zbliżającym się konwencie Fabricon, na którym pojawili się miłośnicy mangi. Sami zobaczcie, za kogo się przebrali, w galerii.Dodatkowo, klubowicze będą również na konwencie Animatsuri 28 lipca (niedziela). Nie możemy się doczekać.


KMMczerwiecKakegurui.png (315 KB)


Nowości w świecie mangi i anime.


Już 7 lipca wychodzi seria anime Fairy Tail: 100 Years Quest, to nie przypadek, bo właśnie 7 lipca znikają ze świata wszystkie smoki.
Prawdopodobnie po zakończeniu Boku no Hero Academia czeka nas spin-off serii.
Demon Slayer zakończy się jako 3 kinowe filmy anime.
Kakegurui otrzyma amerykański serial aktorski na Netflix.
Potwierdzone emisje serii: Oshi no Ko, Mashle, Spy x Family, Tokyo Revengers, Zapiski zielarki.


Dołącz do nas na discordzie.