Jesteś tutaj:

Klub Miłośników Mangi

Data: 02.02.2024 r., godz. 15.54    442
Ostatnio mieliśmy fantastyczne spotkanie pełne emocji i nowości z anime-owego świata.

KMMstyczen.JPEG (805 KB)Spotkanie rozpoczęliśmy od gorącego tematu — filmu Chłopiec i czapla reżysera Hayao Miyazaki ze Studia Ghibli. Japońska premiera miała miejsce w połowie 2023 r., a Polska nieco później, w połowie stycznia 2024 r. Polskie kina stają się coraz bardziej otwarte na anime, co wskazuje na obiecującą przyszłość dla miłośników japońskiej animacji. Z radością możemy również ogłosić, że film zdobył Złoty Glob za najlepszy pełnometrażowy film animowany!


Kolejnym punktem naszej rozmowy były openingi, czyli utwory rozpoczynające anime, a szczególnie muzyka do drugiego sezonu anime Mashle: Magic and Muscles zatytułowany Bling-Bang-Bang-Born, stworzony przez Creepy Nuts. Ten catchy utwór zyskał aż 21 milionów odsłon w zaledwie 3 tygodnie od premiery, dowodząc, że muzyka z anime zyskuje ogromną popularność.
Zachęcamy do odsłuchania. :)


Nie mogliśmy również pominąć klasyków: One Piece, Naruto i Bleach. Zdecydowaliśmy się głębiej zanurzyć w świat Bleacha, przyglądając się przygodom młodego ucznia, Ichigo Kurosakiego. Obejrzeliśmy pierwszy odcinek tego anime, a następnie wszyscy przeszliśmy do dyskusji na temat fabuły, openingu i endingu. Większość klubowiczów oznajmiło, że chętnie przeczyta lub obejrzy kontynuację tego klasyka. 


Następnie przeszliśmy do części, w której wszyscy prezentowali swoje wcześniejsze prace związane z anime, wnosząc świeże pomysły na przyszłe spotkania klubowe. W końcu skoncentrowaliśmy się na rysowaniu własnych wizji postaci z omawianych mang. Dziewczyny z klubu wykazały się kreatywnością, tworząc wspaniałe rysunki postaci takich jak Kakashi z Naruto, Inoue oraz Rukia z Bleach.


Spotkanie zakończyło się w radosnej atmosferze, pełnej entuzjazmu. Już nie możemy się doczekać kolejnych klubowych spotkań, które obiecują być równie ekscytujące.


Do zobaczenia na następnym spotkaniu! :D