Jesteś tutaj:

Ferie z Radzyminem

Data: 02.02.2024 r., godz. 14.23    230
Tegoroczne ferie na pewno zostaną w naszej pamięci, w szczególności dzieci i młodzieży, którzy mieli okazje uczestniczyć w naszych warsztatach

Właśnie zakończyły się ferie w naszym województwie, ale nie zakończyły się w naszych wspomnieniach!!!


W tym roku postawiliśmy na przeróżne warsztaty na feryjną nudę.


 


ZIMOWA METODA TKANIA


15.01. – na warsztatach dzieci poznały metodę tkania. Każdy uczestnik na swojej ramce stworzył materiał z zimowym wzorem, a jednocześnie nauczył się techniki, dzięki której jest w stanie stworzyć swoje zdobienia. W efekcie końcowym powstały piękne zimowe makatki, które mogą zdobić ściany naszych małych uczestników.


Po sekcji warsztatowej zaprosiliśmy wszystkich na miejskie kino, gdzie wyświetlony został film pt. LUCA.


luca-907827591-large.jpg (155 KB)KSIĄŻKA TUNELOWA


16.01. – podczas warsztatów z „Książki tunelowej” dzieci w małych grupach tworzyły przestrzenne książki 3D składające się z różnorodnych paneli.
Przy użyciu materiałów papierniczych zbudowały, poszczególne elementy fabuły, przekazując treść za pomocą obrazu oraz tworząc niepowtarzalne historie. Zaangażowanie uczestników i atmosfera, jaka panowała podczas warsztatów, sprawiły nam dużo radości.


Po warsztatach wyświetlony został film pt. CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES.


c60d7283b86b21fecfce7aaba4ff.1000.jpg (309 KB)LEGO


22.01. – tego dnia dzieciaki bawiły się pod hasłem: Escape room – zbuduj z klocków Lego ® pokój zagadek!!! Jak każdy wie, w escapee room chodzi o rozwiązanie zagadki. A raczej zagadek wielu. Żeby znaleźć kolejną, trzeba… rozwiązać poprzednią. A gdy już ją rozwiążemy, czeka nas… ooo, jeszcze jedna. I jak tu zdążyć w kilka godzin?! To potrafią tylko nasze radzymińskie dzieci, które - oprócz wymyślania samych zagadek - zbudowały skrytki, tor przeszkód z laserami, szafę z ukrytym tunelem, labirynt z pułapkami, a nawet lawę, która wypływa, gdy tylko podasz złą odpowiedź. Oj, bolało! Wszystkim budowniczym gratulujemy!


Tak jak po każdych warsztatach, tego dnia podczas miejskiego kina wyświetliliśmy bajkę pt. SING 2.


OIP (1).jpg (60 KB)PLANSZÓWKI


23.01. – czas planszówek okazał się ogromną frajdą dla dzieci i nie tylko! Wyłożyliśmy na stoły nasz cały zasób przeróżnych gier planszowych, które odbiły się wysokim zainteresowaniem wśród przybyłych osób! Każdy znalazł dla siebie idealną grę, w którą mógł pograć z innymi osobami. Wspaniały czas, w którym mogliśmy pozawierać różne znajomość właśnie poprzez grę w planszówki.


A tego dnia po warsztatach wyświetlony został film: MIĘDZY NAMI ŻYWIOŁAMI.


OIP.jpg (52 KB)WARSZTATY WOKALNE


17.01., 18.01., 19.01., 24.01., 25.01. – w tych dniach odbyły się feryjne warsztaty wokalne, podczas których dzieciaki i młodzież nauczyli się nowych utworów, poznali ćwiczenia wokalne i zdobyli wiedzę na temat różnych technik wokalnych, czy anegdotek à propos swojego głosu. Celem tych warsztatów była praca nad zbudowaniem finałowego koncertu, w którym oni sami wzięli udział.


Po każdym dniu warsztatowym zostały wyświetlone takie filmy jak:
BUZZ ASTRAL,
MIRACULOUS: BIEDRONKA IA CZARNY KOT,
BALERINA,
SUPER MARIO BROSS. FILM,
MAŁA SYRENKA


buzz.jpg (49 KB)biedronka.jpg (70 KB)balerina.jpg (71 KB)super mario.jpg (69 KB)mała syrenka.jpg (32 KB)


KONCERT


25.01. – kulminacyjnym momentem naszych całych ferii był wyżej wspomniany KONCERT PT. „ŻYCZĘ SOBIE…” w wykonaniu feryjnej warsztatowej grupy dzieci i młodzieży. Całe warsztaty i przygotowanie panowało w rękach Pauliny Jankowskiej oraz Jakuba Czerniec. Pomimo że koncert został przygotowany przez warsztatowiczów i prowadzących w tylko 6 prób, to wszyscy pokazali, że stać ich na wiele, wydając wspólnie bajkowy koncert.
Gratulujemy dzieciakom wytrwałej i ciężkiej pracy, bo widać było, że podczas koncertu dali z siebie 1000%.