Jesteś tutaj:

32 Finał WOŚP

Data: 01.02.2024 r., godz. 13.35    294
Za nami radzymiński finał kwesty organizowanej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Punkt przyjmowania puszek WOŚP. fot. Paweł KocikKwesta
Do zbiórki do puszek przystąpiło ostatecznie 113 wolontariuszy z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie, Szkoła Podstawowa w Nadmie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Załubicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem, Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRAXIS w Łąkach, Liceum Ogólnokształcące w Radzyminie, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie, Szkoła Branżowa I Stopnia w Radzyminie, a także młodzież ze Szczepu 9 Radzymińskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Labirynt”, 11-osobowa grupa niezrzeszonych wolontariuszy i 6-osobowa grupa wolontariuszy z Gminy Dąbrówka (kwestująca na terenie tej gminy). Zebrali łącznie kwotę 72 078,73 zł.
Nad wolontariuszami czuwali koordynatorzy z poszczególnych szkół: Anna Borowska, Magdalena Krul-Stankiewicz, Justyna Matraszek, Agnieszka Piasecka, Monika Piśkorska, Katarzyna Tarnawska, Anna Wardaszko, Katarzyna Wilczyńska, Małgorzata Zabielska, Aneta Żołądek wspomagane przez Katarzynę Jernas i Joannę Surdyk. Koordynatorem harcerzy była Magdalena Jakubowiak, a grupy z Gminy Dąbrówka – Edward Tabaka.
Wolontariusze przynosili puszki z zebranymi pieniędzmi do budynku Biblioteki w Radzyminie, która była siedzibą radzymińskiego sztabu WOŚP. Pieniądze odbierali Harcerze ze Szczepu 9 RDH i GZ „Labirynt”, a przeliczał pieniądze zespół pracowników biblioteki. 


Firmowe Skarbony Stacjonarne
Oprócz kwesty prowadzonej głównie przez dzieci i młodzież w niedzielę 28 stycznia, w zbiórkę zaangażowało się wiele radzymińskich firm. W ich lokalach (sklepach, klubach) przez wiele dni stycznia stały firmowe skarbony stacjonarne. Oto one: Active Sport&Spa Marta Wysokińska, BASICO RISTORANTE SP. Z O. O. (Scena Cegielnia), BEREDA sp z o.o. (sklep elektryczny przy ul, Batorego w Radzyminie), Bistro na Wołomińskiej, Catering „Zdrowo i domowo” (Kebab AM przy radzymińskiej Bibliotece), Centrum Medyczne Panorama Sp. z o.o., Cukiernia „Małgosia” w Radzyminie, Cukiernia „Toffik” w Radzyminie, Firma Usługowo-Handlowa Beata Wasylczuk (gabinet zabiegowy w Markach), Inforsys S.A. w Radzyminie (zebrali największą kwotę pieniędzy – obok Biblioteki), restauracja La Pasta w Radzyminie, Masaż i Rehabilitacja Agnieszka Pieńczuk (gabinet rehabilitacyjny w Dębinkach), Inter Marche Radzymin, bar U Basi (w ROKiS Radzymin) i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin. Do skarbon firmowych uzbierano w sumie 15 163,34 zł.


Koncerty
Miejska Sala Koncertowa podczas finału przemieniła się w muzyczną scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystąpiły na niej: Radzymińska Orkiestra Dęta, radzymiński zespół wokalny UpVot, Lucas Flint (poruszający się w klimatach bedroompop, lo-fi jazz i psychedelic indie), EKHTO (polski alternatywny duet wykonujący muzykę elektroniczną), Bert Gra (oscylujący między muzyką elektroniczną, r’n’b, funkiem, rockiem, bluesem aż po reggae i punk) oraz Pozory – głośno grające i ostro power trio z Warszawy, korzystające w kompozycjach z filozofii mocno/lekko, a w tekstach ceniące prawdę i emocje. Po zakonieczeniu każdego koncertu wykonawcy losowali wsród obecnych na widowni po trzy podwójne zaproszenia na wybrany tegoroczny płatny koncert (spektakl, kabaret) organizowany lub współorganizowany przez Bibliotekę w Radzyminie - w Miejskiej Sali Koncertowej lub Scenie Cegielnia. Na koniec odbyła się licytacja książki pt. Miłość, krew i wojna 1920 r. prowadzona przez jej autorów – Sławomira Kopra i Roberta Miękusa. Zwyciężczyni licytacji otrzymała książkę z autografami obu panów.
Zespoły wystąpiły „za free”, a koncerty obsługiwał charytatywnie akustyk Damian Bechta.


Pokazy sportowe i taneczne
W hali sportowej ROKiS zostały zorganizowane pokazy taneczne i sportowe następujących sekcji: KS Fanaberia, Studio Tańca Clou, Art Gim oraz KPR ROKiS Radzymin zapowiadane przez Katarzynę Gałek ze Szczepu 9 RDH i GZ „Labirynt”. Wydzielone były strefy gier i zabaw: siatkarska, łucznicza (Klubu Łuczniczego ROKiS), koszykarska (klubu Wilki Radzymin), trenażerów rowerowych (Kamyk Radzymin MTB Team), a wypożyczalnia urządzeń rozrywkowych Hop Hop Beata Klimek udostępniła dmuchaną zjeżdżalnię dla dzieci. - > Mini-wideorelacja z pokazów


Bieg dla WOŚP 
W ramach 32 Finału WOŚP w Radzyminie odbył się także bieg. To inicjatywa dwóch Darków z Radzymina, którzy w tym roku do udziału w biegu zaprosili sportowców związanych z Run Team i ROKiS Radzymin. Pobiełgo z nimi aż 40. wspaniałych osób, towarzyszyło im 4 młodych rowerzystów i jeden najmłodszy hulajnogista. Ubierali łącznie kwotę 3286 zł. -> Bieg dla WOŚP


Amatorski Turniej Piłki Siatkowej 
Wystąpiło aż 28 drużyn! Chill Aut Warszawa, Donaty, Donuty, Dream Team, FC Nankatsu, Forever, Gentelmenele, Grincze, Harnoldy, Kamyk, Kamyki, KPS Region Wschód, Laguna, Last Minute, Leniwce Speed Team, Młodzi Ambitni, Na Farcie, Na Nich, Nieśmiertelni, NoName, Olszyna Team, Strażak Sam, Sunrise Beaver Squad, Tak, Tempo Mińsk Mazowiecki, Vc Połamane Palce, Volley for All oraz Volley Radzymin. Drużyny rywalizowały między sobą w siedmiu grupach, po 4 drużyny w każdej. Rozgrywki toczono w dwóch halach sportowych – ROKiS Radzymin oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie. 
Wyniki małego finału (dla drużyn, które nie wyszły z grup). Zwycięzcą zostało Tempo Mińsk Mazowiecki przed Połamane Palce, Na Farcie oraz Strażak Sam.
Turniej wygrał KPS Region Wschód przed Grincze, Chill Aut Warszawa i Olszyna Team.
Sędziowali: Zdzisław Dąbrowski, Bartek Kornacki, Rafał Kucharski, Adam Łanecki i Piotr Wojtczuk. 
Zabezpieczenie medyczne zapewnili strażacy z OSP Stare Załubice, OSP Słupno i OSP Kuligów.
Poczęstunek dla zawodników przygotowało Koło nr 3 w Starych Załubicach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Turniej zorganizowali Ewelina Jakubik i Grzegorz Grzyb przy wsparciu Ady Dąbrowskiej, Piotra Głażewskiego, Artura Godlewskiego, Mateusza Kaczmarczyka, Bogusława Kołodziejczyka, Patryk Kornackiego, Moniki Król, Darii Osowskiej, Agnieszki Rakowskiej, Piotra Raniewicza, Niny Rowickiej, Pauliny i Michała Siuba, Natalii Żegota oraz drużyny FC PO NALEWCE.  - > osobiste zaproszenie Jurka Owsiaka na turniej siatkówki


*   *   *


Bar U Basi przygotował nieodpłatnie (sic!) dla wolontariuszy i uczestników pokazów sportowych gorący bufet – zupy, gorące napoje. ROKiS i Biblioteka zafundowały wolontariuszom „słodkie co nieco”. 
Zwieńczeniem finału było „światełko do nieba” – pokaz fajerwerków odpalony z parkingu za budynkiem LO w Radzyminie przez firmę Fajerwerki Radosław Sulgostowski z Ostródy. 


Aukcje WOŚP na Allegro
Radzymiński sztab WOŚP wystawił 19 aukcji. Można było licytować: kurs operatora koparki, bon na lustra, voucher o wartości na zajęcia ogólnoplastyczne, dwa obrazy z cyklu „Między niebem a ziemią, specjalną kolację dla dwóch osób w Scenie Cegielnia + bonus, voucher do sauny fińskiej, voucher do kameralnej sauny fińskiej, konsultację specjalistyczną, masaż leczniczy, USG jamy brzusznej, koszulkę drużyny siatkarskiej Projekt Warszawa (z autografami zawodników), pałeczki perkusyjne i płytę z autografem Marka Surzyna (z legendarnego zespołu Breakout, fotel Burmistrza Radzymina i kolację z burmistrzem, spływ kajakowy rzeką Bug i złote serduszko 32 Finału WOŚP w Radzyminie.


Darczyńcy przedmiotów/usług wystawionych na aukcjach: Jubiler BT Radzymin, Pracownia luster Giera Design Radzymin, Ośrodek Szkolenia Kierowców Classic w Radzyminie, Centrum Medyczne Panorama w Radzyminie, Salonik Prasowy SZPILKA w Radzyminie, UKS Jedynka Marki, Basico Ristorante Sp. z.o.o. (właściciel Sceny Cegielnia w Radzyminie), Restauracja La Pasta w Radzyminie, Magdalena Karłowicz, Daniel Suszczyński, Mirosław Jusiński, były wieloletni dyrektor ROKiS Radzymin, Krzysztof Chaciński Burmistrz Radzymina oraz Artur Laskowski, dyrektor radzymińskiej książnicy.


Zebrane pieniądze
Podczas 32 Finału WOŚP w Radzyminie zebrany zostały następujące kwoty pieniędzy:
Wolontariusze: 72 078,73 zł
Skarbony firmowe: 15 163,34 zł
eSkarbona: 10 929 zł 
Aukcje Allegro: 9 247,70 zł (stan na 1 lutego 2024)
Łącznie: 108 075,77 zł.
Uwaga – ostateczna kwota zbiórki będzie jeszcze większa: dojdą pieniądze zebrane z aukcji, które jeszcze trwają, oraz dodatkowa wpłata uczestników turnieju siatkarskiego.


Sztab nr 7018 w Radzyminie utworzony przez Szczep 9 Radzymińskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Labirynt” i pracowników Biblioteki w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin, przy wsparciu Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, przy wsparciu wszystkich wyżej wymienionych i wielu nie wymienionych w niniejszej relacji, ale równie ważnych i potrzebnych. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Jesteście wspaniali!