Jesteś tutaj:

Koncert Noworoczny Radzymińskiej Orkiestry Dętej

Data: 17.01.2024 r., godz. 12.25    202
ROD zachwycił nas cudownym, muzycznym rozpoczęciem roku.

Przechodzi to już do tradycji, że Radzymińska Orkiestra Dęta na Noworoczny Koncert przygotowuje składankę filmową, który przyciąga rzesze słuchaczy. Na koncercie muzycy z pełnym zaangażowaniem przenieśli publiczność do światów muzyki z bajek, a także filmów o tematyce przygodowej, akcji, dramatu i innych.
Wszyscy słuchali wykonywanych przez orkiestrę utworów, ale także je oglądali. Wiktoria Gaczoł (flecistka) na potrzeby koncertu przygotowała fragmenty ekranizacji filmowych, które synchronizowane z muzyką, dodawały głębi każdemu utworowi, przekształcając koncert w unikalne widowisko dla zmysłów.


Orkiestra wykonała między innymi składanki z musicalu Wicked, jednego z najbardziej dochodowych filmów w historii — Jurassic Park, z opowieści o bohaterach ze szczególnymi mocami Avengers: Endgame, a także z jednej z najbardziej znanych filmowych historii zimowych dla całej rodziny Krainy lodu. Zachwyciła muzyką autorstwa Jamesa Hornera — amerykańskiego dyrygenta i kompozytora, który skomponował muzykę do ponad 110 filmów w tym wykonane na koncercie Avatar, Titanic, Pole marzeń, Maska Zorro, Człowiek rakieta oraz motywami muzycznymi ze świata legendarnych bajek: Iniemamocni, Odlot, Ratatuj, Auta, i Toy Story – wyprodukowanych przez amerykańską wytwórnię filmową PIXAR.


Koncert zakończył się gromkimi brawami i oczywiście bisem, którego nie mogła zabraknąć. 


Naszych radzymińskich muzyków tworzących młodzieżową orkiestrę dętą wspomogli soliści: Karol Szmelkowski (perkusja), Marek Filipczak (waltornia), Jacek Rychliński (saksofon barytonowy), Dominik Rędaszka (baryton, określany kiedyś mianem rogu barytonowego), Jakub Bartkiewicz (puzon basowy) oraz instruktorzy uczący kandydatów do gry w orkiestrze: Łukasz Osypanko (klarnet), Michał Jagiełło (trąbka) i Patryk Sowiński (bas). 


Dyrygował kapelmistrz Jakub Pietrucha.


Obsługa akustyczna koncertu Jakub Kwaśniewski.


Zapowiadał Artur Laskowski.


Wykonanie składanki Avatar przez Radzymińską Orkiestrę Dętą: