Jesteś tutaj:

Melodie na dnie serca ukryte

Data: 25.11.2023 r., godz. 10.43    280
Zuzanna Lenkiewicz i Wojciech Kupijaj z Zespołem oczarowali uczestników uroczystości jubileuszowej zorganizowanej z okazji 35-lecia Towarzystwa Przyjaciół Radzymina.

Zuzanna Lenkiewicz – radzyminianka, laureatka wielu wyróżnień i nagród w konkursach wokalnych, występująca razem z Karoliną Lizer, zdobywczynią nagród na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2022 roku – zaprosiła do udziału w konkursie swojego kolegę ze studiów muzycznych Wojciech Kupijaja oraz wybitnych muzyków: Leszka Kupca (trąbka), Tomasza Wielechowskiego (fortepian), Wojciecha Zalewskiego (gitara basowa) i Adama Lewandowskiego (instrumenty perkusyjne).


Inspiracją do muzycznego spektaklu, który wykonali, była piękna złota polska jesień. Zimowa aura za oknem spłatała małego figla, ale w żaden sposób nie wytrąciła występujących z jesiennego, nostalgicznego nastroju. To był  wieczór pełen barwnych melodii – najpiękniejszych polskich kompozycji z nutą melancholii, miłości i tęsknoty za mijającym czasem. Wysłuchaliśmy utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Juliana Tuwima, Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Andrzeja Tylczyńskiego, Andrzeja Poniedzielskiego. Nie zabrakło „Kasztanów” Krystyny Wodnickiej i Zbigniewa Korepty, „Pod papugami” z repertuaru Czesława Niemena, czy słynnego przeboju „Pamiętasz, była jesień”. Koncert został zwieńczony utworem pt. „Moja matko, ja wiem” zadedykowanym panu Janowi Wnukowi, prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Radzymina.


Koncert został sfinansowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin – był prezentem jubileuszowym od włodarzy Gminy Radzymin dla członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Radzymina.


-> Relacja z jubileuszu TPR