Jesteś tutaj:

Radzymińskie Zaduszki jazzowe

Data: 03.11.2023 r., godz. 15.38    185
Wystąpił Łukasz Makowski Quintet.

Po raz dziewiętnasty z rzędu, tradycyjnie dokładnie 2 listopada w dzień „zaduszny” zorganizowany został w Radzyminie koncert jazzowy. Tym razem gościliśmy następujących muzyków:


Łukasz Makowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, sideman, kompozytor. Muzyk ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Grał koncerty solowe m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku czy Bergen Unge Kammerorkester. Współpracuje z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej oraz brytyjskiej scenie jazzowej.


Marcin Jahr – muzyk jazzowy, perkusista. Brał udział w najlepszych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Grał z najlepszymi polskimi jazzmanami. Na stałe współpracuje m.in. z legendarnym Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Wojciechem i Jackiem Niedziela, Ewą Bem, Piotrem Wojtasikiem czy Magdą Piskorczyk. Nagrał z nimi ponad 30 płyt.


Paweł Kukuła – pianista. Brał udział w festiwalach oraz konkursach, zdobywając najwyższe laury (m.in. EIM, JnO). Grając w wielu Big-Bandach, m.in. w Akwarium oraz mniejszych formacjach, np. Film Jazz Project, na przestrzeni lat współpracował z wieloma czołowymi muzykami polskiego i światowego jazzu, zarówno młodego pokolenia, jak i legendarnymi muzykami światowej klasy.


Łukasz Banaszkiewicz – saksofonista, pianista, aranżer, kompozytor. Założyciel i właściciel Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Ożarowie Mazowieckim. Współpracuje z teatrami muzycznymi, zespołami oraz muzykami jazzowymi, ale także muzyki pop. Uwielbia Funk, Jazz Rock, Fusion, poszukiwanie nowych, ciekawych brzmień i harmonii. 


Wszyscy wymienieni wyżej muzycy tworzą na co dzień formację zwaną Łukasz Makowski Quartet (https://lukaszmakowski.com/). Podczas koncertu w zaduszkowy wieczór w Radzyminie dołączyła do nich wybitna wokalistka Ada Wyszyńska. Laureatka m.in. Zamojskich Spotkań Wokalistów Jazzowych oraz Międzynarodowego Konkursu Jazz Voices in Klajpeda. Jej zainteresowania oscylują pomiędzy jazzem, muzyką etniczną a muzyką elektroniczną. Współpracowała zarówno z małymi zespołami jak i big-bandami. Koncertowała w Polsce, Francji, Szkocji i Litwie. Występowała na takich festiwalach jak Jazz Jamboree czy też Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie.


Za komentarz do koncertu niech wystarczy wypowiedź jednej z jego uczestniczek, komentarz opublikowany na FB:
Znakomici muzycy, trudna, piękna wirtuozeria na instrumentach(różnych). Ada z fantastycznym głosem, nastrojowa, delikatna, a mocna. Muzyka, muzyka, muzyka... Taki wieczór darowany w ZADUSZKI - piękna sprawa! Dopełnienie tych Świąt. Jestem zachwycona. Brawo!!