Jesteś tutaj:

Występ Sióstr Rajfer

Data: 06.09.2023 r., godz. 12.05    496
Koncertowe zakończenie wakacji

Na zakończenie wakacji na tarasach Domku Ogrodnika wystąpiły Siostry Rajfer. Zaprezentowały znane szlagiery w jidysz, pieśni i wiązanki popularnych piosenek po hebrajsku, utwory sefardyjskie śpiewane w języku ladino (języku żydowskim powstałym jako dialekt języka hiszpańskiego po wygnaniu Żydów sefardyjskich z Półwyspu Iberyjskiego, przyp. aut.) oraz piosenki w stylu cygańskim po polsku. W przerwach między śpiewaniem wokalistki opowiadały o swoim życiu artystycznym.


Koncert został zorganizowany przez radzymińską Bibliotekę w ramach Festiwalu Warszawa Singera.


Współorganizatorzy: Fundacja Shalom oraz Domek Ogrodnika - Kultura ze smakiem


Mirosław Jusiński, wieloletni dyrektor Radzymińskiego Ośrodka kultury i Sportu, tak skomentował występ pań Czesławy i Zofii Rajfer:
Siostry urodziły się w Katowicach w rodzinie pochodzenia żydowskiego. Przez pewien czas były aktorkami w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Są solistkami cygańskiego zespołu Roma. Od 1999 roku mieszkają w Izraelu. Koncertują także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Niemczech, we Włoszech. W swoim repertuarze mają utwory w języku polskim, jidysz, hebrajskim i romskim. SIOSTRY RAJFER gościły już w Radzyminie 9 lat temu. Koncert w Miejskiej Sali Koncertowej prowadził ich brat Henryk Rajfer.