Jesteś tutaj:

Kino „Czar” powróciło!

Data: 15.05.2023 r., godz. 13.13    418
Filmami pt. „Mulan” (dla dzieci) oraz „Taksówkarz” z 1976 roku zainaugurowaliśmy regularne comiesięczne projekcje filmowe w Radzyminie.

kino_czar-taksowkarz-fota_kadr.png (1.83 MB)W niedzielne majowe popołudnie wyświetlony został animowany film z wytwórni Walta Disneya z 1998 r. pt. "Mulan" – adaptacja starej chińskiej legendy, opowiadającej o dzielnej dziewczynie, która przywdziewa męską zbroję i staje do walki w obronie ukochanego cesarza. 


Wieczorem odbył się pokaz amerykańskiego filmu fabularnego z 1976 roku pt. „Taksówkarz” w reżyserii Martina Scorsese. Była to jedna z pierwszych wielkich ról Roberta De Niro, a także trzynastoletniej wtedy Jodie Foster. Projekcja została poprzedzona krótkim wprowadzeniem w wykonaniu Piotra Płochockiego, filmoznawcy i miłośnika kina, który od 13 lat prowadzi dyskusyjny klub filmowy w Wyszkowie. Po zakończeniu seansu film został omówiony. Kilka osób podzieliło się swoimi refleksjami. Zebrani rozchodzili się zadowoleni, z oczekiwaniami na kolejne ciekawe spotkanie, nadziejami, że kino dyskusyjne się przyjmie i będzie rozwijać. 


Kolejne spotkania filmowe będą się odbywać w drugą niedzielę miesiąca. Popołudniami wyświetlane będą bajki dla dzieci, a wieczorami – legendarne, kultowe filmy opatrzone komentarzem filmoznawcy, kończone omówieniem i ewentualną dyskusją, dzieleniem się wrażeniami przez widzów. Zapraszamy!