Jesteś tutaj:

Wernisaż zbiorowej wystawy „Kobiety o kobietach”

Data: 07.03.2023 r., godz. 14.35    181
Po raz kolejny celebrując Dzień Kobiet oddajemy naszą przestrzeń wystawienniczą w ręce kobiet i wsłuchujemy się w ich głos.

4 marca 2023 roku w Galerii Piwniczka w Radzyminie odbył się wernisaż zbiorowej wystawy "Kobiety o kobietach". Tym razem zaprosiliśmy 8 artystek pochodzących z różnych środowisk twórczych i wypowiadających się w różnych technikach sztuk wizualnych.


Któż może lepiej opowiedzieć o sobie jak same kobiety. Tak więc się stało, artystki opowiadają o przemijaniu, cielesności, macierzyństwie, relacjach z innymi kobietami, samotności, presji i nierówności jakiej są poddawane.  Na wystawie można zobaczyć asamblaże Agnieszki Basak-Wysoty, obrazy Lidii Wnuk, Magdy Pietruchy, fotografie Agaty Rząsowskiej-Grabickiej, Doroty Sobolewskiej, ceramiczne rzeźby Katarzyny Masny, kolaże Marty Grabickiej i prace Magdaleny Karłowicz.


Jak czują się kobiety we współczesnym świecie? Co je raduje i boli ? Co inspiruje? Czy są szczęśliwe, bezpieczne, spełnione? Z czym się zmagają i jak siebie widzą ? Być może na tej wystawie znajdziemy odpowiedzi na te pytania, a być może wystawa sprawi, że pojawi się jeszcze więcej pytań.


Zapraszamy do odwiedzania wystawy, która trwa do 26 marca.


Można ją oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 -18.00


 


Agnieszka Basak-Wysota
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK na kierunku Malarstwo sztalugowe. Tytuł doktora w zakresie sztuk pięknych uzyskała w 2015 roku, tworząc cykl wielkoformatowych obrazów – asamblaży. Obecnie asystentka w Katedrze Malarstwa macierzystej uczelni. Pracuje także jako specjalistka ds. edukacji w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Tworzy obrazy, obiekty szyte i miękkie formy przestrzenne.

Marta Grabicka
Urodzona w Gdyni, mieszka w Warszawie. Ukończyła wydział malarstwa Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni multimediów u dr Adama Witkowskiego. Jest również absolwentką wydziału reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Obecnie  zajmuje się tatuowaniem w Funky Heart Tattoo oraz kolażami o tematyce społecznej.

Magdalena Karłowicz
Artystka wizualna, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Sztuk Pięknych – Kierunku Rzeźba. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2004 r. w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych. Uczestniczka plenerów, festiwali, sympozjów, aukcji i targów sztuki. Zajmuje się rzeźbą w szerokim jej rozumieniu od kameralnych form do monumentalnych obiektów. Używa różnorodnych materiałów rzeźbiarskich od gliny i brązu, poprzez żywice, do wosku i piasku. Bliskie są jej również inne dziedziny sztuki jak rysunek i grafika.

Katarzyna Masny
Góralka z Warszawy albo Warszawianka z gór. Artystka wszechstronna, tworząca prace zarówno realistyczne, jak i abstrakcyjne. W swoim portfolio prezentuje techniki, w których eksperymentuje z materią i skalą. Absolwentka Rzeźby ASP w Warszawie, studentka Academii di Belle Arti di Carrara in Italia. Uczennica mistrzów dłuta Szkoły Kenara w Zakopanem. Artystka biorąca udział w licznych wystawach zbiorowych, 14 wystawach indywidualnych - w kraju i za granicą. Prace artystki można oglądać w kolekcjach prywatnych w miejscach publicznych oraz w muzeach.

Magda Pietrucha
Malarka, graficzka; absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im Wojciecha Gersona w Warszawie; ukończyła studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, otrzymała stypendium rektora za wybitne osiągnięcia artystyczne w 2013 roku. Uczestniczka międzynarodowych plenerów malarsko-rzeźbiarskich w Kuligowie nad Bugiem, malarsko-ceramiczno-rzeźbiarskiego w Platerowie. Uczy przedmiotów artystycznych i cyfrowych w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 147 w Warszawie. Autorka wystaw indywidualnych w Radzyminie, Wołominie, Wyszkowie i Warszawie, licznych wystaw poplenerowych, zbiorowych w Warszawie, Olsztynie, Wołominie i Radzyminie.

Agata Rząsowska-Grabicka
Prowadzi własną firmę fotograficzną „Strefa Dobrych Zdjęć”. Od 1995 do 2004 roku właścicielka agencji reklamowych „Egalite Media” i „Interakcja”.  Pracuje społecznie jako fotograf na rzecz organizacji non profit. W latach  2017-2022  roku brała udział w zajęciach Akademii Otwartej, na wydziale grafiki oraz fotografii ASP w Warszawie.  Obecnie jest słuchaczką Studium ZPAF. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Pasjonuje się szlachetnymi technikami fotograficznymi m.in. cyjanotypią i gumą dwuchromianową oraz grafiką warsztatową. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Dorota Sobolewska
Absolwentka Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni litografii i rysunku. Od 2011 pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, gdzie zajmuje się działalnością edukacyjną i kuratorską. Autorka wystawa indywidualnych i zbiorowych. Tworzy litografie, rysunki, fotografie.

Lidia Wnuk
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, malarka i graficzka. Radzyminianka. W malarstwie pasjonatka koloru i światła, a także szczerości i brutalności. Ma na swoim koncie cykle takie jak: nastrojowe "Notatki z patrzenia w niebo", "Wieczorne niebo", "Pejzaże słoweńskie", dstrukturalno-fakturalne opowieści o pięknie codziennie napotykanej brzydoty "Struktury remontowe", monochromatyczne "Opowieści kosmiczne" i podświetlane prace "Backlights", krytyczne i pozbawione skrupułów "Niepokoje" a także szczere do bólu "Macierzyństwo" i nostalgiczny cykl "Kochankowie", z którego to pochodzą prace na niniejszej wystawie.