Jesteś tutaj:

Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 03.03.2023 r., godz. 13.50    143
Podczas ostatniego spotkania DKK dyskusja toczyła się wokół książki „Zakłamane życie dorosłych”, której autorką jest Elena Ferrante.

Elena Ferrante to jedna z największych zagadek świata literatury. Odkąd jej książki pojawiły się na rynku wydawniczym czytelnicy i krytycy próbują się dowiedzieć, kto kryje się pod tym pseudonimem. Autorka nie udziela wywiadów, nie uczestniczy w spotkaniach autorskich, a nawet nie spotyka się ze swoim wydawcą. Chociaż tożsamość jej jest nieznana, to jej książki cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie.


„Zakłamane życie dorosłych” to opowieść o dojrzewaniu i odkrywaniu bolesnej i trudnej do przyjęcia prawdy.
Bohaterką książki jest Giovanna, która ze szczęśliwego dziecka przemienia się w zbuntowaną nastolatkę. Ta przemiana wiąże się z odkryciem przez nią prawdy o jej rodzicach i rodzinie ojca, której dotąd nie znała. Okazało się, że wszystko to, co miała wpajane od dzieciństwa, jest zupełnie odmienne od tego, czego się dowiaduje, a jedno zdanie wypowiedziane przez ukochanego ojca burzy jej poukładany świat. Jakie poniesie konsekwencje za poznanie prawdy...?


Zachęcamy do przeczytania książki, gdyż tematy, jakie porusza autorka, zmuszają do przemyśleń. Można również obejrzeć ekranizację tej powieści na platformie Netflix.