Jesteś tutaj:

Seniorada 2022

Data: 22.11.2022 r., godz. 13.47    584
Seniorzy Gminy Radzymin zebrali się licznie, by wspólnie świętować.

W tegorocznej Senioradzie uczestniczyło blisko 500 osób zrzeszonych w kołach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nadmie, Słupnie, Radzyminie i Starych Załubicach, Stowarzyszeniu Seniorów Ziemi Radzymińskiej, Stowarzyszeniu Aktywnych 50+, kole Polskiego Związku Niewidomych, Kole Emerytów Nauczycieli, Fundacji Kreatywni oraz seniorów z sołectw w Sierakowie, Łosiu i Cegielni, a także kilkunastoosobowa grupa seniorów niezrzeszonych w żadnej organizacji. 


Uroczystość, która została zorganizowana w największej hali sportowej w Radzyminie, otworzyli Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Darka i Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. Mini recital wykonała Natalia Gaman-Orłowa - śpiewaczka operetkowa z Charkowa mieszkająca od lutego tego roku w Radzyminie. Po niej Krystyna Gembicka reprezentująca koło w Nadmie zaśpiewała Modlitwę Bułata Okudżawy dedykując ja walczącej Ukrainie. Część artystyczną Seniorady zwieńczył pokaz taneczny w wykonaniu grupy Aktywny Senior trenującej na co dzień w  Akademii Fitness Radzymin ROKiS pod kierunkiem choreograf Sylwii Lenkiewicz.


Po występach rozpoczęła się biesiada i tańce. Poczęstunek przygotował Bar "U Basi". Zgromadzonych na sali bawił didżej Piotr Stefan Wyszyński, przygrywając na akordeonie w przerwach między blokami tanecznymi i zachęcając do wspólnego śpiewania. Zabawa trwała do godziny 22. Seniorzy bawili się w najlepsze – parkiet do samego końca imprezy był pełen!


Impreza została zorganizowana ze środków Gminy Radzymin (przy wsparciu rzeczowym Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.) przez Referat Partycypacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Salę pomagała przystroić młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Pisarka w Radzyminie.