Otwarcie wystawy „Czułe imaginacje” Gabrieli Wilczyńskiej i Honoraty Karapudy za nami.

Data: 18.10.2022 r., godz. 16.06    769
Wystawa to pełne czułości, piękna i subtelności, kreatywne kobiece portrety w aranżacjach roślinnych.

Jak same artystki mówią: to to podróż w głąb kobiecej duszy, pełna nielinearnych skojarzeń i gwałtownych emocji. Wystawa jest zwieńczeniem projektu, który był realizowany przez ostatnie dwa lata i składa się z obiektów fotograficznych i przestrzennych.

Honorata Karapuda – fotografka i graficzka, mistrzyni portretu kreatywnego nieustannie poszukująca nowych środków wyrazu i nowych źródeł inspiracji. Eksperymentatorka w łączeniu wszystkiego, co piękne. Od wielu lat kreuje wizerunek polskich artystów i tworzy oprawy wizualne projektów muzycznych, teatralnych oraz filmowych. Stworzyła okładki płyt Meli Koteluk, Jakuba Józefa Orlińskiego, Doroty Miśkiewicz, Urszuli, zespołów Jazzpospolita, BeMy i Goya. Współpracowała z wieloma teatrami (Teatrem WARSawy, Teatrem Trans-Atlantyk, Pożarem w Burdelu, Kabaretem Moralnego Niepokoju) oraz festiwalami (OFF Festival, Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Fryderyki 2019 czy festiwal Sopot Non Fiction). Współautorka projektu „Galatea zbuntowana. Art Fashion & Photography" pod patronatem Opery Narodowej. W okresie 2017-2018 współprowadząca Galerii ETHOS przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Nieustannie w podróży, realizuje projekty w Hiszpanii, Gruzji i Izraelu. We wrześniu i październiku 2022 jej prace dedykowane sztuce tańca można oglądać na wystawie pt.: „TODA LA LUZ DEL MUNDO” w kultowym klubie flamenco La Guajira w hiszpańskiej Almerii. Ceniona przez artystów opiekunka ich wizerunku.

Gabriela Wilczyńska – z zawodu ceramik, od 2019 r. dyplomowana Mistrzyni Florystyki, absolwentka Floral Academy, a także florystyczna freelancerka, która w swojej pracy łączy artystyczną pasję z miłością do roślin. Od lat zajmuje się aranżacjami dla klientów indywidualnych, przygotowując ślubne dekoracje, scenografie do sesji fotograficznych oraz produktowych. Na co dzień współpracuje z fotografami, agencjami eventowymi oraz konsultantami ślubnymi. Autorka realizacji m.in. dla firm: Fotomorfoza, Denta-Line Dąbkowscy, Domek Ogrodnika, Zombie Dash, Timeless. We wrześniu jej prace florystyczne będą współtworzyć wystawę Mai Aleksandry Gackowskiej pt.: „THE POP ART PRINCESS” w MAG Modern Art Gallery w Hali Koszyki w Warszawie. Oryginalne formy, niestandardowe rozwiązania i śmiałe połączenia barw to jej znaki rozpoznawcze, w nich czuje się najlepiej w swojej zawodowej pracy.

Wystawę można oglądać do 13 listopada, od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 – 18.00.