Kurs szybkiego czytania

Data: 17.08.2022 r., godz. 14.00    844
Za nami „Kurs szybkiego czytania” realizowany w ramach zadania „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury”.

Był to projekt edukacyjno-animacyjny skierowany do mieszkańców gminy Radzymin oraz pracowników bibliotek powiatu wołomińskiego. Kurs prowadził trener Szybkiego Czytania i Efektownej Nauki Rafał Wieszczycki.
Program kursu obejmował 4 spotkania, w ramach których zostały omówione Tajemnice Umysłu oraz techniki pamięciowe i map myśli. Kurs składał się z 4 modułów, podczas których uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób czerpać przyjemność z czytania, jak efektowniej uczyć się, jakie błędy czytelnicze są najczęściej popełniane itp. Odbiorcy poznali również najskuteczniejsze strategie nauki, wskazówki jak wyznaczać cel oraz jak stawiać pytania filtrów percepcyjnych. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy dostali certyfikaty ukończenia kursu.

Celem szkolenia było nauczenie się czytać minimum 3 razy szybciej z dobrym zrozumieniem. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty. Wszystkim uczestnikom dziękujmy i zapraszamy do korzystania z kolejnych ofert Biblioteki.

Kurs zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.