Wianki 2022

Data: 19.07.2022 r., godz. 16.36    1758
Piknik z okazji Nocy Świętojańskiej w Starych Załubicach

Na przybyłych czekało tego dnia wiele atrakcji: rękodzielnicy, stoiska gastronomiczne i handlowe, ogródek piwny, a dla najmłodszych – animatorzy, warsztaty plastyczne, wesołe miasteczko, oprowadzanki na kucyku, malowanie buziek i zaplatanie warkoczyków.
Na scenie wystąpili przedstawiciele lokalnych grup i zespołów spotykających się regularnie na zajęciach i warsztatach w Filii Stare Załubice radzymińskiej Biblioteki: Zumba Team Joanna Turkot, Studio Tańca "Clou", Fight Club Radzymin i Szczep 9 RDH i GZ „Labirynt”. O godz. 16.00 rozpoczął się koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, a tuż po niej zagrała Kapela Mazowszanie. Piękne występy dali również Wiktoria Wolańska oraz dzieci i młodzież z Sekcji Muzycznej Biblioteki Miasta i Gminy Radzymin prowadzonej przez pana Marka Stachewicza.
Ważnym punktem imprezy było losowanie zwycięzców nagród w loterii „Rozlicz PIT w Radzyminie - wygraj samochód”, gdzie do wygrania były rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, smartwatche oraz nagroda główna - samochód osobowy marki Toyota Yaris. W specjalnie przygotowanej,  zaplombowanej kopercie znalazło się aż 1801 losów. Do każdej z nagród została wylosowana jedna osoba plus, dodatkowo, osoba rezerwowa. Zwycięzcy zostali zweryfikowani, lista nagrodzonych osób dostępna jest na stronie: https://www.pitwradzyminie.pl/
Po losowaniu nagród komisja złożona z Przewodniczącej Rady Miejskiej pani Elżbiety Darki, Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego oraz Zastępy Burmistrza Radzymina Krzysztofa Dobrzynieckiego wybierała zwycięzców w konkursie na wianki świętojańskie. W kategorii „dzieci” zwyciężyły: Łucja Sokołowska, Julia Białkowska i Wiktoria Wolańska, a w kategorii „dorośli”: Martyna Grudzińska, Sylwia Siemiątkowska oraz Karolina Jankowska. Wyróżnienie otrzymało Sołectwo Wolica. Nagrodzeni w konkursie na najpiękniejszy wianek otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez Bibliotekę Miasta i Gminy Radzymin. Tuż po rozstrzygnięciu konkursu jego uczestnicy z osobami towarzyszącymi przemaszerowali w barwnym korowodzie nad rzekę. Wianki zostały rzucone...
Długo oczekiwanym punktem programu była zabawa prowadzona przez zespół muzyczny „Robson Band”. Muzycy szybko porwali uczestników pikniku do tańca i już po kilku minutach wiele par wirowało tuż pod sceną przy dźwiękach skocznych, znanych wszystkim przebojów polskich i zagranicznych. Na zakończenie pikniku, już po zmroku, odbył się spektakularny pokaz ognia przygotowany przez Grupę „Awaria” z Radomia.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację pikniku, a przede wszystkim mieszkańcom i gościom Gminy Radzymin, którzy wzięli tak liczny udział w festynie. Dziękujemy również prowadzącemu imprezę panu Mariuszowi Kubłowi. To dzięki Wam było pięknie i radośnie!