Szkolenie dla bibliotekarzy

Data: 30.11.2021 r., godz. 00.00    1400
„BIG DATA w pracy bibliotekarza - zbieranie i analizowanie danych o preferencjach użytkowników biblioteki”.
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystać cenne dane, do kreowania odpowiedniej oferty, spełniającej potrzeby i oczekiwania odbiorców oraz kierowania celnych komunikatów, dopasowanych do konkretnych osób. Jak badać preferencję różnych grup czytelników, jak do nich dotrzeć i co im proponować. Podczas szkolenia pracownicy bibliotek poznali narzędzia takie jak Google Analytics, statystyki social media, ankiety, sprawozdania roczne. Szkolenie poprowadziła trenerka Good Books Gabriela Kwarta.

Szkolenie organizowane było w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.