„Kształtowanie nawyków czytelniczych u dzieci nieczytających (0-6 lat)”.

Data: 29.11.2021 r., godz. 00.00    1392
13 listopada 2021 odbyło się szkolenie przeznaczone dla bibliotekarzy, rodziców i nauczycieli.
W czasie szkolenia warsztatowego dyskutowaliśmy o tym, jak ważną rolę odgrywa książka i czytanie jej od najmłodszych lat. Przedstawiono nam metody, które mają zachęcić najmłodszych, do kontaktu z książką następnie przeanalizowaliśmy etapy rozwoju czytelniczego. Prowadząca szkolenie przedstawiła nam wiele rodzajów książek dla dzieci nieczytających. Na koniec spotkania mogliśmy w praktyce wykorzystać zdobytą podczas warsztatu wiedzę, wykonując własnoręcznie książkę sensoryczną.

Warsztaty były organizowane w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.