Spotkanie autorskie z Piotrem Łąckim

Data: 30.11.2021 r., godz. 00.00    1443
4 kroki do utrzymania sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+

Dnia 25 listopada w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Łąckim. Wydarzenie było dedykowane Seniorom 60+.

Jakość życia na emeryturze w znacznej mierze zależy od działań podjętych po zakończeniu aktywności zawodowej. Psycholog Piotr Łącki przekazał uczestnikom spotkania praktyczne wskazówki jak żyć pełnią życia, jak utrzymać sprawność fizyczną i umysłową oraz jak aktywnie spędzać czas. Teoretyczną podstawę wykładu stanowiła koncepcja Rowea i Kahna dotycząca pomyślnego starzenia się. Spotkanie stanowiło również krótkie podsumowanie książki „Żyj pełnią życia”.

Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i popularyzator wiedzy o utrzymaniu sprawności umysłowej i fizycznej w wieku 60+. Jego portal psychologdlaseniora.pl należy do największych stron edukacyjnych skierowanych do osób 60+ w Polsce. Od niemal 10 lat prowadzi warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne na terenie całego kraju. Autor pięciu publikacji skierowanych do osób 60+ oraz edukatorów senioralnych.

Spotkanie autorskie organizowane było w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.