Jesteś tutaj:

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Data: 18.11.2021 r., godz. 00.00    436
W środę 17 listopada odbyło się w bibliotece spotkanie autorskie z udziałem pierwszoklasistów z pobliskich szkół podstawowych.
Gościem spotkania autorskiego był Rafał Witek, autor książek dla dzieci i młodzieży, zdobywca Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Na rozgrzewkę Rafał Witek zadał dzieciom trzy zagadki o trzech poziomach trudności. Najtrudniejsza okazała się najprostszą, co zdumiało naszego gościa. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w spotkanie. Zapoznały się z twórczością autora, a także brały czynny udział w czytaniu rymowanej książki. Chodząc po całej sali, autor zadawał pytanie dzieciom, jaki mają talent. Wśród nich nie zabrakło artystów i sportowców.
Następnie na scenę została zaproszona jedna osoba z widowni, by zmierzyła czas, w którym autor czytał wiersz. Wiersz ten składał się z 6 zwrotek po 4 wersy. Sam twórca przyznał, że najszybszy czas, w którym przeczytał tekst to 22 sekundy, jednak na naszym spotkaniu udało mu się to w 26 sekund. Nie zabrakło chętnych do czytania na czas. Osoba, która się zgłosiła, przeczytała wiersz w minutę. To świetny wynik na pierwszoklasistę!

Na zakończenie uczniowie mogli zakupić wybrane książki, otrzymać autograf od autora, a także zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wszystkie dzieci wyszły ze spotkania uśmiechnięte i szczęśliwe. Nie ma się co dziwić. ;)

Spotkanie autorskie organizowane było w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.