Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijer

Data: 03.11.2021 r., godz. 00.00    1305
Czytaj i graj – Fantastyka jako źródło rozwoju twórczej wyobraźni.
Na spotkaniu Paweł Kopijer opowiedział młodzieży, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem książek. Przyznał, że jest młody stażem, ponieważ postanowił zostać pisarzem na pełen etat dopiero 2,5 roku temu. Wcześniej zajmował się zarządzaniem, był menagerem, a także wykładowcą wyższych uczelni. Zmiana zawodu nie była mu straszna. Od najmłodszych lat wiedział, że chce wydać książkę w tematyce fantastyki.

Młodzież na spotkaniu zapoznała się z pięcioma głównymi postaciami Trylogii Mitrys – Kroniki Dwuświata, a także jego bogatym uniwersum. Akcja książek rozgrywa się w dwóch przestrzeniach: świata bez magii i świata magicznego, który chce nią zawładnąć. Na tle konfliktów, globalnych intryg i walki o władzę rozgrywa się emocjonująca historia młodych ludzi.
Po zapoznaniu się z postaciami i fabułą uczestnicy spotkania zostali podzieleni w pary, w których rozwiązywali quiz dotyczący postaci. Para, która wygrała, otrzymała od autora zakładki z wybraną przed siebie postacią. Radzymińska młodzież była pierwszymi odbiorcami nowego zwiastuna ostatniej części trylogii, a także zobaczyła, jak będzie wyglądała gra planszowa na podstawie książek. W grę będzie można zagrać online oraz stacjonarnie a w przyszłym roku mają również rozpocząć się rozgrywki, w której główna nagroda będzie nagrodą pieniężną.
Na koniec każdy mógł kupić książki autora z dedykowanym autografem. Młodzież wyszła ze spotkania z Pawłem Kopijer z książkami i zaciekawieniem, jakie przygody spotkały bohaterów.

Spotkanie autorskie organizowane było w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.