„Piracka Noc w Bibliotece"

Data: 22.07.2021 r., godz. 00.00    1429
Za nami dwie, pełne przygód i zabawy „Pirackie Noce w Bibliotece”.
Na początku zabawy każdy uczestnik dostał mapę ze wskazówkami. Zadaniem małych piratów było odszukanie skarbu, który ukryty był w „skrzyni” w jednym z zakamarków biblioteki. Podczas poszukiwań dzieci, rozwiązywały różne zagadki, zadania oraz łamigłówki. Z wielkim zaangażowaniem robiły czapki pirackie, aby wcielić się w rolę prawdziwego pirata. Ogromną radością dla nich, było poszukiwanie karteczek ukrytych w różnych miejscach biblioteki. Informacje zapisane na karteczkach tworzyły hasła nawiązujące do filmu pt. „ Piraci z Karaibów”. Chwilą oddechu po zabawach i konkursach była „Uczta Piotrusia Pana”, po której dzieci nabrały sił do dalszej zabawy.
Kolejnym, ostatnim punktem programu zajęć był wspólny sens filmowy.
Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało dyplom uczestnika „Pirackiej Nocy w Bibliotece”.