„Wakacyjne przygody w Bibliotece"

Data: 20.07.2021 r., godz. 00.00    1362
Dwa tygodnie „Wakacyjnych przygód w Bibliotece” minęły w szybkim tempie. Wakacje składały się z różnych dni tematycznych.
Pierwszym z nich był „Dzień małego artysty”, w którym dzieci zapoznawały się ze sobą, tworząc wakacyjne plakietki, a następnie wykonywały akwarium w szklanych słoikach. Po wykonaniu prac był czas na puszczanie dużych baniek mydlanych na terenie biblioteki. Na koniec dzieci oglądały film „Droga do Eldorado”.
Następnego „Dnia eksperymentów” tworzyliśmy masę aksamitną (masa stworzona jest z odżywki do włosów, mąki ziemniaczanej i barwników). Kolejnym eksperymentem był piasek (zrobiony z mąki pszennej i oleju), z którego następnie powstały piaskowe babki, tęczę na talerzykach z cukierków Skittles, bańkę w bańce oraz barwną mozaikę wykonaną z barwników na talerzyku z mlekiem. Dzieciom najbardziej z wszystkich eksperymentów spodobała się bańka w bańce oraz masa aksamitna.
Trzeciego „Dnia sportowca” udaliśmy się na boisko Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Między innymi były to: zawody w biegu, skoki w dal, gra w zbijaka, przechodzenie pod liną oraz jej przeciąganie. Pod koniec dnia dzieciom zostały wręczone dyplomy.
Przedostatniego dnia w obydwu grupach została zorganizowana wycieczka. Pierwsza grupa udała się do Warszawskiego ZOO, gdzie zobaczyła rozmaite zwierzęta, a także dowiedziała się o nich różnych ciekawostek. Druga grupa udała się do Radzymińskiego alpakarium „Alpaki Cudaki Radzymin”, w której dowiedziała się, czym alpaki różnią się od lam, dlaczego chodzą w stadzie, ile alpak rodzi się w ciągu roku, czy też ile odcieni kolorów wełny mają alpaki.
Ostatniego „Dnia kreatywnych pomysłów” obydwie grupy tworzyły w podgrupach wakacyjny plakat. Jako kolejny punkt zajęć dzieci tworzyły teatrzyki pacynek, które później przedstawiały na scenie w sali koncertowej. Pierwsza grupa podzielona na cztery podgrupy stworzyła krótkie przedstawienia o „Czerwonym Kapturku”, „Roszpunce – Zaplątani”, „SpongeBobie” i „Potworach i spółce”. Druga grupa zaprezentowała przedstawienia kukiełek o „Kopciuszku”, „Czerwonym kapturku” i „Zwierzakach i spółce” (bajka wymyślona przez uczestników zajęć). Na koniec grupy z obydwu tygodni stworzyły „gniotki” (wykonane z mąki ziemniaczanej i balonów), które następnie zabrały do domu razem z wykonanymi wcześniej pacynkami.
Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie w czasie „Wakacyjnych przygód w Bibliotece”, poznały nowe osoby i nawiązały nowe przyjaźnie. Doznały wielu doświadczeń i nauczyły się nowych rzeczy. Ciężko opowiedzieć, w końcu tyle się działo – zobaczcie sami w naszej galerii pod relacją. ;)